Kupa e Botes

Gazetarja grabitet teksa raportonte ‘live’ për Kupën e Botës

Ndodh edhe kjo! Një gazetare e televizionit argjentinas është grabitur teksa raportonte "live" në Katar për Kupën e Botës. Dominique Metzger ishte...

Nis Kupa e Botës: Formacionet zyrtare Katar-Ekuador

Kombëtarja e Katarit dhe ajo e Ekuadorit kanë publikuar formacionet zyrtare. Takimi i vlefshëm për Grupin A me ndeshjen e hapëse e...

Franca pa Benzema në Kupën e Botës

Sulmuesi francez, Karim Benzema do të mungojë në Kupën e Botës për shkak të një lëndimi, ka konfirmuar kombëtarja franceze në...

Publikohet kënga zyrtare për Kupën e Botës “Katar 2022”

Ylli i hip hopit, Nicki Minaj, është bashkuar me artistin kolumbian Maluma dhe këngëtaren libaneze Moriam Fares   dhe kanë kënduar këngën...

Zbulohet Kupa e Botës në Doha, francezët kërkojnë ruajtjen e titullit

FIFA zbuloi më në fund trofeun që do t’i jepet fituesit të Kupës së Botës që do të nisë së shpejti...

Benzema do t’i mungojë Francës në ndeshjen e parë të Kampionatit Botëror

Karim Benzema thuhet se është në dyshim për ndeshjen hapëse të Francës në Kupën e Botës kundër Australisë në Katar për...

Trajneri i Brazilit zgjedh 26 lojtarë për Kupën e Botës 

Trajneri i Brazilit, Tite ka publikuar listën me 26 lojtarët që do të marrë në Botërorin e Katarit. Gara për një vend...

Trajneri i Brazilit u kërkon lojtarëve të mashtrojnë se janë lënduar, por pse? 

Trajneri i kombëtares braziliane të futbollit, Tite u ka kërkuar lojtarëve të tij që të përgatiten për fillimin e Kupës së...

Punëtorët në aeroportin Heathrow grevë tre-ditore përpara Kupës së Botës 

Qindra punëtorë në aeroportin Heathrow të Londrës planifikojnë të bëjnë grevë për paga më të larta duke filluar nga 18 nëntori...

Kush e fiton kupën e botës? Përgjigjen gazetarët

Gazetarë dhe ekspertë sportiv zhvilluan një bisedë në Euronews Albania ku komentuan shortin e Champions League dhe grupet e krijuara. Në fund...

Afrohet Kupa e Botës, ndeshja e parë Katar-Ekuador

Kupa e Botës pritet të nis  një ditë më herët nga sa ishte planifikuar. Ndeshja e parë  e cila do të hap...

Uells-Ukrainë, dueli për një vend në Kupën e Botës

Uellsi dhe Ukraina do të ndeshen të dielën në orën 18:00 në Kardif për të përcaktuar se cila prej dyte do...

FIFA duhet të japë $440 mln për punëtorët në Katar, thotë Amnesty Internacional

Amnesty Internacional i ka kërkuar FIFA-s që të japë të paktën 440 milionë dollarë për kompensimin e punëtorëve emigrantë, që kanë...

Publikohet kënga zyrtare e botërorit “Katar 2022”

‘Hayya Hayya’ (Better Together) është këngën e parë zyrtare që FIFA ka zgjedhur për botërorin e futbollit ‘Katar 2022’. Në këtë këngë...