kuvendi

PD mbledh grupin parlamentar për presidentin, Boçi: Nul, Alibeaj i shkarkuar

Sot në orën 17:00 do të mblidhet grupi parlamentar i Partisë Demokratike. Në mbledhjen pritet të diskutohet për procesin e zgjedhjes së...

Kuvendi i 30 prillit nuk e bashkoi PD-në, thotë Bushati

Analisti Andi Bushati thotë se Partia Demokratike nuk është bashkuar pas Kuvendit Kombëtar të 30 prillit pasi në të nuk morën...

Berisha për Euronews Albania: Ju garantoj se ky ishte Kuvendi i bashkimit

Pas votimit për ndryshimet në statut, Sali Berisha deklaroi për mediat se ky ishte Kuvendi i bashkimit. Pyetur nga gazetari i Euronews...

Berisha për Kuvendin e 30 prillit: Ditë e një rëndësie të madhe

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një deklaratë për mediat para hyrjes në Pallatin e Kongreseve, ku do të zhvillohet Kuvendi Kombëtar...

Garo për Kuvendin e 30 prillit: Procesi i votimit do të fillojë në orën 14:00

Drejtoresha e Komunikimit në Komisionin e Rithemelimit, Floriana Garo dha detaje në lidhje me Kuvendin e 30 prillit. Gjatë një konference për...

Rithemelimi përgatitet për Kuvendin, Bardhi: Në 30 prill ka miting

Komisioni i Rithemelimit po mbyll riorganizimin në degë dhe pas Kuvendit të 30 prillit do të nisë proçesin e zgjedhjeve për...

‘Doni të rikthehemi në kohën kur luftonim me Amerikën’, Rama debat me Spahon

“Kërkoni ta riktheni Shqipërinë në kohën kur luftonte me Amerikën”. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend...

Ivi Kaso: Kuvendi i 30 prillit vendos datën e zgjedhjeve për kryetarin e ri

Në 30 prill do të mblidhet Kuvendi i Partisë Demokratike i organizuar nga Komisioni i Rithemelimit. Ivi Kaso deklaroi se në këtë...

Paloka: E pranuam Alibeajn për të mos përçarë PD-në

Komisioni i Rithemelimit e ka pranuar Enkelejd Alibeajn si kryetar të Grupit Parlamentar të PD-së për të mos krijuar çarje të...

Apeli do të shqyrtojë ‘17 korrikun‘ dhe ‘18 Dhjetorin‘ si një çështje të vetme

Gjykata e Apelit do të shqyrtojë kërkesën e Partisë Demokratike, për bashkimin e dy Kuvendeve, përkatësisht 17 Korrikut dhe 18 Dhjetorit...

Dorëzimi i mandatit i hap rrugën arrestimit të Bllakos pa miratim nga Kuvendi

Deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako ka hequr dorë vullnetarisht nga mandati i deputetit. Ndonëse, Bllako nuk është zëvendësuar ende, sipas nenit...

Kurti: Kushtetuta nuk lejon diskriminimin e personave LGBT+

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se Kodi Civil nuk rregullon martesat ndërmjet personave me gjini të njëjtë, por mundëson vetëm bashkëjetesën. Ai...

Kuvendi i Kosovës seancë për rritjen e çmimeve

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë të jashtëzakonshme për rritjen e çmimeve në vend, e cila do të jetë...

Kuvendi i Kosovës miraton rezolutën që dënon Rusinë

Kuvendi i Kosovës ka dënuar ashpër agresionin e Rusisë në Ukrainë përmes një rezolute që u votua me 94 vota pro,...

Tabaku për inceneratorët: Ata që kanë shkelur ligjin janë sot në qeveri

Komisioni Hetimor për Inceneratorët shqyrtoi sot procedurat dhe fondet e dhëna për ngritjen dhe funksionimin e Inceneratorit të Fierit. Kryetarja e Komisionit,...

Banorët e 5 Majit bashkë me fëmijët protestojnë para Kuvendit

Banorët e zonës së 5 Majit dhe lagjeve të tjera që u prishen shtëpitë nga projektet e Bashkisë së Tiranës po...