nafte

Rritja e çmimit të naftës, Shell raporton fitime rekord prej 11.3 mld €

Shell shënoi fitime rekord të enjten për të dytin tremujor radhazi. Gjigandi i energjisë përfitoi nga rritja e çmimeve të naftës...

Alpet ofron mundësinë e rimbushjes së mjeteve lundruese në port

Alpet Albania një prej kompanive lider të tregëtimit të hidrokarbureve në Shqipëri, me 47 pika në të gjithë vendin, ofron shërbimin...

Ulet çmimi i naftës dhe benzinës në Kosovë

Çmimi i naftës do të jetë më i ulët për dy cent kurse i benzinës me tre centë gjatë 24 orëve...

Bordi i Transparencës vendos çmimin e ri për naftën

Bordi i Transparencës vendosi pas mbledhjes së radhës, zhvilluar këtë të premte që çmimi i naftës të jetë 238 lekë për...

Shell ka zbuluar një arterie të rëndësishme nafte dhe gazi, thotë Balluku

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku konfirmoi informacionin se Shell ka gjetur naftë dhe gaz në malin e Shpiragut në...

Rama: Sasi e madhe nafte dhe gazi është zbuluar në nëntokën shqiptare

Kryeministri Edi Rama nga Holanda, ku zhvilloi një bashkëbisedim me biznesmenë holandezë që punojnë në Shqipëri, tha se një zbulim i...

Çmimi kufi për naftën ruse, Von der Leyen: Nevojitet një aleancë globale

Liderët e G7-s po eksplorojnë idenë e vendosjes së një çmimi kufi mbi naftën ruse për të frenuar aftësinë e Moskës...

Çdo muaj në Shqipëri hyjnë rreth 10 mijë litra më pak naftë

Çdo muaj në Shqipëri po hyn rreth 10 mijë litra më pak karburant se vitin e kaluar. Sasia ka nisur të...

Shoferët e Shkodrës drejt Malit të Zi për të blerë naftë më lirë

Çmimi i lartë ka shtyrë shumë qytetarë shkodranë dhe zonave përreth të dynden drejt territorit të Malit të Zi për të...

Bordi i Transparencës cakton çmimin e ri për naftën

Bordi i Transparencës këtë të shtunë në mbledhjen e radhës vendosi që çmimi i shitjes së naftës me pakicë të jetë...

Lapaj: Shqipëria, ndër vendet e pakta në botë që ka 8 taksa e tarifa mbi naftën

Juristi Adriatik Lapaj thotë se Shqipëria është një ndër vendet e pakta në botë, ku mbi naftën janë vendosur tetë taksa...

Rusia fitoi 93 miliardë euro nga nafta e gazi në ditët e para të luftës

Rusia fitoi 93 miliardë euro në 100 ditët e para të luftës kundër Ukrainës duke shitur lëndët djegëse fosile në gjithë...

Qeveria has vështirësi në kontrollin e çmimeve të ushqimeve

Bordet e karburanteve dhe ushqimeve u ngritën për të ndaluar spekulimet në treg. Por, anëtarët thonë se me vajin, orizin e...

Bordi i Transparencës rrit me 19 lekë çmimin e naftës brenda një jave

Bordi i Transparencës përcaktoi të mërkurën çmimin e ri të naftës, benzinës dhe gazit. Çmimi i naftës rritet me 9 lekë 1...

BE-ja mbron embargon ndaj naftës ruse

Bashkimi Evropian po mbron embargon e re ndaj naftës ruse, pavarësisht se marrëveshja e saj nuk u arrit 100 për qind. Kërkesa...

Bullgaria përjashtohet nga embargoja ruse e naftës deri në fund të 2024

Bullgaria është përjashtuar nga embargoja e Bashkimit Evropian ndaj naftës ruse deri në fund të vitit 2024, tha kryeministri bullgar Kiril...