perjashtohet

Halep përjashtohet nga tenisi për katër vjet

Ish-numri një në tenis dhe dy herë fituesja e garave Grand Slam, Simona Halep, është përjashtuar nga ky sport për katër...

Berisha përjashtohet 10 ditë nga Kuvendi, jashtë seancave dhe Noka, Paloka e Këlliçi

Sekretariati i Etikës ka përjashtuar me 10 ditë nga punimet e Kuvendit 2 deputetë të Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe Flamur...

I grabiti 30 mijë euro një qytetari, përjashtohet nga policia efektivi

Efektivi Geraldo Nela është përjashtuar nga strukturat policore, pasi u arrestua një ditë më parë për grabitjen e 30 mijë eurove...

Gazment Bardhi përjashtohet nga seanca pas debatit me Ramën

Pas debateve me kryeministrin Edi Rama, Kuvendi ka përjashtuar nga seanca deputetin demokrat, Gazment Bardhi. Drejtuesja e seancës Ermonela Felaj i ka...

Bllokoi foltoren e Kuvendit, përjashtohet nga seanca Flamur Noka

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka vendosur përjashtimin nga seanca e sotme të deputetit demokrat Flamur Noka pas bllokimit të foltores nga ana...

Goditi e kërcënoi qytetarin, përjashtohet nga policia shefi i komisariatit të Pukës

Drejtori i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku shkarkoi nga detyra dhe përjashtoi nga radhët e policisë shefin e Komisariatit Pukë Pjerin...

Përjashtohet nga policia shefi i krimeve të Devollit, pezullohen 4 zyrtarë të tjerë

Me urdhër të drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku janë përjashtuar nga radhët e policisë 5 zyrtarë të...

Will Smith përjashtohet për 10 vjet nga ‘Oscars’ pas shuplakës ndaj komedianit

Will Smith-it i është ndaluar të marrë pjesë në Oscars apo ndonjë ngjarje tjetër të Akademisë për 10 vjet pas shuplakës...

Rusia përjashtohet nga Eurovision

Rusia është përjashtuar nga pjesëmarrja në Festivalin Europian të Këngës Eurovision 2022, që këtë vit mbahet në Itali. Njoftimi vjen nga Unioni Europian i...