English

Gazment Bardhi përjashtohet nga seanca pas debatit me Ramën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas debateve me kryeministrin Edi Rama, Kuvendi ka përjashtuar nga seanca deputetin demokrat, Gazment Bardhi.

- Advertisement -

Drejtuesja e seancës Ermonela Felaj i ka kujtuar Bardhit se është në shkelje të nenit 65 të Kuvendit dhe i ka kërkuar të largohet nga salla.

Vendimi ka sjellë reagimin e deputetëve të tjerë të opozitës që kanë vijuar të përplasen verbalisht me kryeministrin Edi Rama.

Felaj kërkoi ndërprerjen e seancës deri në qetësimin e situatës ndërsa Rama vijonte ta quante Gazment Bardhin palaço ndërsa ky i fundit largohej nga salla.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?