22 shtatori “Dita pa makina”, cilat rrugë janë bllokuar?

22 shtatori është “Dita pa makina” në kryeqytet. Ndalimi i qarkullimit të automjeteve nis nga ora 8:00 dhe përfundon në 14:00. Automjetet nuk do të...

TË FUNDIT

Kandidat i PD-së për kryeqytetin? Gerti Bogdani: Jam gati po ma besuan, Tirana ka nevojë për ndryshim

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Gerti Bogdani u shpreh për Euronews Albania se nëse i besohet nga PD-ja kandidatura për kryetar të Bashkisë së...

TOP VIDEOS

Deputeti i PD-së: Do të kërkojmë statusin e gazetarit me projektligj konkret

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi tha për Euronews Albania se PD do të kërkojë projektligj për statusin e gazetarit. Sipas tij në media nuk...

“Reagoni, mos hiqni dorë nga liria e medias”, apeli i gazetarëve në Kosovë dhe RMV për kolegët shqiptarë

Gazetarët në Kosovë dhe RMV iu kanë bërë thirrje kolegëve të tyre në Shqipëri që të reagojnë ndaj vendimit të qeverisë për të ngritur...

Agjencia për Media, Luçiano Boçi: Polici mediatike, do thërrasim në seancë dëgjimore përfaqësues nga Kryeministria

“Dëmi më i madh është ngritja e një policie mediatike të parashikuar nëpërmjet kësaj agjencie”. Kështu u shpreh për Euronews Albania, deputeti i Partisë...

Pinguinët lirohen në det të hapur pas rehabilitimit

Katërmbëdhjetë pinguinë "Magelanikë" pas rehabilitimit janë kthyer në detin e Atlantikut të Argjentinës. Ata vuanin nga kequshqyerja, dehidratimi dhe temperatura e ulet trupore. Fondacioni "Mundo Marino" i shpëtoi...

Yuri Kim flet për personat “non grata” nga Uashingtoni: Jemi seriozë në luftën kundër korrupsionit

Ambasadorja Amerikane në Tiranë, Yuri Kim e cila gjendet në Uashington ka dhënë një mesazh për politikën në Tiranë. Znj. Kim thotë se po koordinon...

ALBANIA

Greqi teston shpërndarja e medikamenteve me dron në zonat e izoluara

Autoritetet në qytetin veri-perëndimor të Trikalës, në Greqi, kryen me sukses të martën testin e parë të fluturimit të një droni që do të...

Reciprociteti i targave me Serbinë, Basha: Qëllimet e vërteta të Vuçiç fshihen pas Open Balkan

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka komentuar zhvillimet në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë, ku prej ditësh ka tensione për shkak të reciproriteti...

Vaksinimi i fëmijëve, Alimehmeti: Imunizimi vetëm tek ata që kanë sëmundje të tjera dhe jo me detyrim

Epidemiologu Ilir Alimehmeti tha se vaksinimi i fëmijëve është i panevojshëm duke qenë se të gjitha studimet e deritanishme dhe 18 muaj pandemi kanë...

Eksperti i shëndetit publik: Shqipëria ka fatkeqësisht masa absurde siç është ora policore

Komitetit Teknik i Ekspertëve në Shqipëri ka aplikuar masa kundërthënëse dhe të pabazuara në evidenca të sakta epidemiologjike. Kështu u shpreh në “Now” me Erla...

MAQEDONIA E VERIUT

Dritan Ulqinaku: Studimi i Akademisë së Shkencave mbi COVID-19 mund të jetë nul

Sipas një studimi të bërë nga Akademia e Shkencave rreth COVID-19 në Shqipëri, rezulton se deri në muajin qershor, 73.3 për qind e shqiptarëve...

Silva Bino: COVID-19 nuk zhduket vetëm me vaksinim, duhet arritur një imunitet mbi 95%

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë pranë Institutit të Shëndetit Publik, Silva Bino shprehet se duhet arritur një imunitet mbi 95% kombinuar me një sërë...

Duhen vaksinuar edhe 500 mijë shqiptarë që të arrihet imuniteti kolektiv ndaj COVID-19, thotë epidemiologu

Epidemiologu Genc Sulçebe tha në emisionin 'Now' në Euronews Albania se imunizimi i popullsisë në 73 për qind, siç rezulton nga raporti i fundit...

Baton Haxhiu për turet e Berishës: I përsëritshëm, pa ide dhe anti-historik

Turet e takimeve të ish-kryetarit të PD-së në rrethe janë pa ide dhe i përkasin të kaluarës. Kështu u shpreh analisti Baton Haxhiu në...

KOSOVA

Reagimi i Ramës, Bushati: Një kryeministër i Shqipërisë duhet të flasë për Kosovën pa pyetur BE

Analisti Andi Bushati e cilësoi një deklaratë sa për të larë gojën reagimin e kryeministrit Edi Rama lidhur me situatën e krijuar mes Kosovës...

A e mbrojti Rama Kosovën? Bushati: Ngërçi për të reaguar, çudi

Analisti Andi Bushati thotë se ka vërejtur një ngërç për të reaguar tek kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Bushati tha se në tekstin e reagimin...

Sa shpenzuan partitë politike për fushatë

Partia Socialiste harxhoi në fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 prillit rreth 172 milionë lekë. Kjo shifër është 3.5 herë më e lartë se...

Sali Berisha në Fier: Lulzim Basha bën mirë të shkojë andej nga erdhi

Ish-kryeministri Sali Berisha është pritur sot me ovacione nga demokratët në Fier pasditen e sotme. Ai u prit nga kreu i PD-së në qytetin...

EVROPA

Reciprociteti për targat, qytetarët e Luginës së Preshevës mbështesin vendimin e Kurtit

Përdoruesit e automjeteve po heqin targat serbe dhe po vendosin provizoret e Kosovës. Qindra mijëra qytetarë nga Lugina e Preshevës që prej së martës kanë...

50% e dhunës në familje ushtrohet në prani të fëmijëve, thotë zv.ministrja Kuko

Janë aq shumë gra dhe vajza që dhunohen dhe vriten në Shqipëri sa që ngjarjet kanë nisur të duken veç numra. Në 8 muajt...

Rrëfehet nëna e Esmeralda Filopatit, gruas që u vra nga ish-bashkëshorti në sy të 3 fëmijëve

Dhuna ndaj grave në Shqipëri mbetet një plagë e madhe sociale në Shqipëri edhe pse ligjet për dhunën në familje janë forcuar. Esmeralda Filopati është...

Restaurohet “Vdekja e kalit”, tashmë filmi mund të udhëtojë nëpër festivale e kinema

Pas 29 vitesh qëkur është prodhuar, filmi i cili u prit mirë dhe u pëlqye për gjuhën e drejtpërdrejtë ndaj pasojave të komunizmit, pas restaurimit,...

BOTA

7 viktima nga COVID-19 në Shqipëri, rritet numri i infektimeve

Shtatë persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë tha se janë kryer 5175...

Përplasjet brenda PD, Berisha ‘foltore’ në Fier, Basha takon krerët e degëve në rrethe

Që pas 9 shtatorit, kur Lulzim Basha vendosi të linte jashtë grupit parlamentar Sali Berishën, në Partinë Demokratike ka filluar përplasja mes mbështetëseve të...

Bllokimi në veri të Kosovës, Lajçak thirrje të ndalen tensionet dhe të lejohet lëvizja e lirë

Vendosja e reciprocitetit ka tensionuar marrëdhëniet Kosove-Serbi. Kryeministri Albin Kurti ka takuar ambasadorët e Shteteve të Bashkuara, Britanisë së Madhe, Gjermanisë, Francës, Italisë si...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER