Video

Video

Inva Mula tregon surprizat e Mik Festival për Euronews Albania

Korça e serenatave këto ditë i është dorëzuar muzikës klasike dhe jo vetëm aty ku MIK Festival çeli siparin e edicionit të tij të...

Will Smith i kërkon ndjesë publike Chris Rock për shuplakën në OSCARS

Will Smith thotë se ka kontaktuar me Chris Rock për shuplakën e Oscars. Rock ka thënë se "nuk është gati të flasë". Aktori goditi Rock...

Vuçiç: Shpresojmë për një marrëveshje paqeje që do të pajtonte serbët dhe shqiptarët

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç në një intervistë për Reuters tha se përpjekjet e Gjermanisë dhe Francës për të rifilluar bisedimet midis Serbisë dhe Kosovës...

Titulli i artikullit

Rumunët po votojnë në një referendum mbi përpjekjet e koalicionit qeverisës të majtë, për të përmbysur reformat anti-korrupsion, në vendin, që konsiderohet si ndër...