SPORT

Ndahet nga jeta portieri Bujar Gogunja

Bujar Gogunja, portieri i klubit "Labinoti" dhe i Kombëtares në vitet 80’ ka ndërruar jetë. Gogunja rekordmen botëror, renditet i 38-i mes 438 emrave të...

Tirana fiton Superkupën, bardheblutë mposhtën Vllazninë 3-2

Tirana është shpallur fituese e Superkupës së Shqipërisë për herë të 12-të në histori, pas një ndeshje dramatike ndaj Vllaznisë e cila u mbyll...

Eleminimi i Spanjës nga Kupa e Botës, shkarkohet Luis Enrike

Eleminimi nga Kupa e Botës nuk është përtypur lehtë në Spanjë, aty ku njoftohet se Federata e Futbollit ka shkarkuar trajnerin Luis Enrike. 52-vjeçari qëndroi...

Ronaldo kërcënoi trajnerin me largim nga kombëtarja? Reagon federata portugeze

Federata Portugeze e Futbollit (FPF) ka përgënjeshtruar një lajm që ka qarkulluar në media, se Cristiano Ronaldo ka kërcënuar trajnerin Fernando Santos, me largim...

Politikania meksikane kërkon shpalljen “non grata” të Lionel Messit

Një politikane meksikane i ka bërë thirrje parlamentit vendas që të shpallë zyrtarisht person "non grata" futbollistin argjentinas, Lionel Messin. Maria Clemente Garcia Moreno ka...

TË TJERA

Mbappe lojtari më produktiv i Botërorit, 148 gola në 56 ndeshje

Botërori në Katar vijon. Të premten dhe të shtunën do të zhvillohen ndeshjet çerekfinale. Nëse shikojmë statistikat e pjesës aktuale të kampionatit, në 56 ndeshjet...

Hazard ‘braktis’ Belgjikën, sulmuesi 31-vjeçar njofton tërheqjen nga kombëtarja

Dështimi në edicionin e 22 të kupës së botës ka pasur pasoja tek skuadra e Belgjikës. Djajtë zhvilluan një performancë zhgënjyese, teksa u eleminuan...

Superkupa e Shqipërisë, Josa: Kemi dy mungesa, do japim maksimumin kundër Tiranës

Futbolli në Shqipëri rikthehet të mërkurën me përballjen e Superkupës Tirana-Vllaznia, e cila do të luhet në stadiumin "Air Albania". Në kampet respektive kanë...

200 milion euro në vit te skuadra saudite? Ronaldo flet për të ardhmen e tij

Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo ka thyer heshtjen në lidhje me të ardhmen e tij. 37-vjeçari ka folur ka përgënjeshtruar çdo lajm se ka arritur ose...

Portugalia çerekfinalistja e fundit e Botërorit “Katar 2022”, mposhti Zvicrën 6-1

Ka përfunduar edhe faza e eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku Portugalia ka siguruar biletën e fundit drejt çerekfinales së këtij turneu. Pas plot...

Eleminohet Spanja, Maroku vazhdon në çerekfinalen e Kupës së Botës

Kombëtarja e Marokut ka tejkaluar të gjitha pritshmëritë në këtë Kampionat Botëror, ku tani ka prekur fazën e çerekfinales së këtij turneu. Pas plot 120’...

Botërori, ja çiftet çerekfinale deri më tani

Po vazhdon të bëhet gjithnjë e më i paparashikueshëm Kampionati Botëror që po zhvillohet në Katar. Tashmë janë përcaktuar tre çiftet e para çerekfinale ku...

Brazili gjunjëzon Korenë e Jugut në 45 minutat e para

Brazili ka kryer punë me Korenë e Jugut që në pjesën e parë pasi tashmë po thuajse e ka siguruar kualifikimin në çerekfinale pasi...

200 milionë euro në sezon, Ronaldo drejt skuadrës në Arabinë Saudite

Cristiano Ronaldo është gati të firmosë kontratën me ekipin Al-Nassr. Gazeta spanjolle ‘Marca’ publikoi të hënën detaje nga marrëveshja mes yllit portugez të futbollit...

Çifti shqiptar nga Katari: Si u sulmuam nga tifozët serbë pas ndeshjes Serbi- Zvicër

Genta dhe Eki Rrahmani janë dy shqiptarë të cilët jetojnë në Katar dhe kanë treguar përjetimet dhe emocionet para dhe pas ndeshjes Serbi-Zvicër. Në një...

Xherdan Shaqiri: Doja të shënoja edhe një gol ndaj Serbisë

Futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, i cili luan me përfaqësuesen e Zvicrës, deklaroi se do donte të shënonte edhe një gol ndaj Serbisë,...

FFK ankohet në FIFA: Fyerje dhe thirrje raciste ndaj shqiptarëve në Zvicër-Serbi

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka reaguar në FIFA ndaj fyerjes së rëndë të trajnerit të Përfaqësueses së Serbisë dhe veprimeve raciste të...

Rikthehet Neymar, i gatshëm për sfidën me Korenë e Jugut

Sulmuesi i Brazilit Neymar duket se ka lënë prapa krahëve lëndimin e tij dhe tashmë është rikuperuar plotësisht. Kështu së paku ka konfirmuar trajneri i...

Ronaldo i kërkon rreth 20 milionë euro Juventusit

Cristiano Ronaldo i ka kërkuar Juventusit që t’i paguajë tarifën prej 19.9 milionë euro të rënë dakord fshehurazi gjatë fazave të hershme të pandemisë...

Francë-Poloni, formacionet e mundshme

Franca dhe Polonia do të luftojnë kokë më kokë për të siguruar një vend në mesin e tetë skuadrave më të mira në Kupën...

Pele nga spitali: Qëndroni pozitiv, po shikoj Brazilin në Kupën e Botës! 

Një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, Pele shqetësoi publikun pasi mësoi se ylli i futbollit ishte mbajtur në një spital...

Argjentina mposht Australinë, në çerekfinale përballet me Holandën

Argjentina ka mposhtur Australinë me rezultatin e ngushtë 2-1. Ndeshja ka qenë tepër intensive dhe nuk ishte një Argjentinë perfekte ndaj Australisë, ku të...

Holanda kalon në çerekfinale të Kupës së Botës

Holanda është skuadra e parë çerekfinaliste e Botërorit "Katar 2022." Skuadra e drejtuar nga Luis Van Gal ka fituar përballë SHBA me rezultatin 3-1. Amerikanët...

Ndërron jetë futbollisti i ri kosovar, pësoi atak kardiak në fushë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur nga Prizren pas një ndeshje futbolli për gjeneratat e reja mes A&N dhe Trepçës ’89. Futbollisti 17-vjeçar i Trepçës...

Gashi: FIFA të hetojë trajnerin serb, ofendoi shqiptarët gjatë ndeshjes Serbi-Zvicër

Gazetari sportiv, Lorik Gashi thotë se FIFA duhet të hetojë dhe të dënojë trajnerin e kombëtares së Serbisë, pasi ky i fundit ofendoi shqiptarët...

Roland Qafoku: Prej vitesh, UEFA dhe FIFA kanë ‘përkëdhelur’ kombëtaren e Serbisë

Gazetari Roland Qafoku thotë se UEFA dhe FIFA, prej vitesh kanë 'përkëdhelur' kombëtaren e Serbisë në raport me ndeshjet që ka zhvilluar ndaj Shqipërisë,...

Granit Xhaka u shpall lojtari i ndeshjes, gazeta serbe: Është një provokator

Mediat serbe kanë reaguar mjaft ashpër ndaj vendimit të FIFA-s, që shpalli mesfushorin Granit Xhaka lojtarin e ndeshjes Serbi-Zvicër. Gazeta serbe, Kurir shkruan se megjithëse...

Legjenda e futbollit Pele në luftë me sëmundjen e rëndë, shtrohet në spital

Legjenda e futbollit brazilian Pele ndodhet në kujdesin intensiv në spital pasi po lufton me kancerin në zorrë. Mediat e huaja raportojnë se 82-vjeçari, u shtrua...

Festoi me fanellën me mbishkrimin “Jashari”, reagon Granit Xhaka

Granit Xhaka ka reaguar pas fitores me Zvicrës ndaj Serbisë, ku festoi me një fanellë me numrin 26 që lexonte “Jashari. Xhaka ka sqaruar se...

TË FUNDIT

Shpërthen makina në lëvizje, dëmtohen 4 anëtarë të një familjeje në Kamëz

4 persona, anëtarë të një familjeje janë dëmtuar lehtë pasi automjeti me të cilin udhëtonin ka shpërthyer teksa ishte në lëvizje. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen...

Topalli zbulon ditën e Berishës pas sulmit: Ja çfarë bëri

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli tregoi në “Now me Erla Mëhillin” aktivitetet e Sali Berishës pasi u godit me grusht në fytyrë nga...

Arben Ristani zbërthen Berishën: Pse i duhet revolucioni

Ish-deputeti demokrat Arben Ristani thotë se mënyra e vetme për të rrëzuar qeverinë është revolucioni. Në emisionin Now në Euronews Albania, Ristani u shpreh se...

“Sulm brutal, pamje të trishta”, Topalli revoltohet pas dhunimit të Berishës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli e cilësoi një sulm brutal atë të Berishës më 6 dhjetor. Në “Now me Erla Mëhillin” ajo tha se...

Spahiu hedh dyshimet e forta: Pse Ramiz Aliaj ka qenë pjesë e pazarit në vitet ’90

Juristi Kreshnik Spahiu thotë se ish-presidenti Ramiz Aliaj ka qenë pjesë e pazarit që solli ndryshimin e sistemit në vitet '90. Në emisionin Now në...

Shabani përplaset me Topallin: Ju i shtruat tapetin Ramës me ndryshimet e vitit 2008

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli u përplas me kreun e “Nismës Thurje”, Endri Shabani në “Now me Erla Mëhillin” në një debat për...

MË TË SHIKUARAT

Arlind Qori hap arkivat: Jo veç studentët, ja kush e rrëzoi në të vërtetë komunizmin

Aktivisti Arlind Qori tha në “Now me Erla Mëhillin” se nuk ishin vetëm studentët ata që rrëzuan komunizmin më 8 dhjetor 1990. “Është roli i...

Tiranë, arrestohet 35-vjeçari i shpallur në kërkim

Një person i shpallur në kërkim ka rënë në prangat e policisë së Tiranës. Forca "Shqiponja", mbështetur në inteligjencë informative, mbi vendndodhjen e një shtetasi...

“Rama autokrat”, Shabani sulmon kryeministrin: I prish shtëpitë njerëzve

Kryetari i “Nismës Thurje”, Endri Shabani tha në “Now me Erla Mëhillin” se kryeministri Edi Rama është autokrat. Ai kujtoi kohën e Enver Hoxhës ku...

Aksident me pasojë vdekje në Shkodër

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur rreth orës 21:00 të së enjtes tek rreth rrotullimi Koplikut, Shkodër. Një 38-vjeçar me një mjet tip “Opel”...

Qeveria e Kosovës: Në veri policia e rendit, jo njësitë speciale

Policia e Kosovës njoftoi për rritjen e prezencës policore në katër komunat në veri të Kosovës, të banuara me shumicë serbe. Mediat serbe në veri...

Kejtlin Gjata çon Shqipërinë në Junior Eurovision

“Pakëz diell” e Kejtlin Gjatas është kënga që do përfaqësojë Shqipërinë në “Junior Eurovision Song Contest 2022” në Yerevan të Armenisë. Festa e madhe muzikore...

Danimarkë, të infektuarit me COVID nuk do të izolohen më

Autoriteti Shëndetësor Danez njoftoi të enjten se izolimi nuk është më i detyrueshëm pas një testi pozitiv të koronavirusit. Agjencia nuk e konsideron më këtë...

“Edhe 14 ditë”, Netanyahu kërkon zgjatjen e afatit për formimin e qeverisë

Benjamin Netanyahu, kërkoi sot zgjatjen e afatit për formimin e qeverisë për 14 ditë, duke përmendur si arsye ngecjen e marrëveshjes për rolet e...

Chollet dhe Escobar pritet të vizitojnë Kosovën javën e ardhshme

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, pritet të nisë të hënën një vizitë në Kosovë. Ai pritet të jetë i shoqëruar nga i...

Spahiu tregon prapaskenat: Si po i bën shantazh qeveria ambasadores Kim

Juristi Kreshnik Spahiu e cilësoi incident diplomatik të qëllimshëm Shqipëri-SHBA, njoftimin e MEPJ për nisjen e procedurave për zëvendësimin e ambasadores Yuri Kim. Në emisionin...

VIDEO

“Diçka serioze nuk shkon mes Ramës e Kim”, Topalli zbërthen deklaratën e qeverisë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli thotë se deklarata e Ministrisë së Jashtme lidhur me zëvendësimin e ambasadores Yuri Kim tregon se diçka nuk...

Kurti në Vjenë takohet me Lajçak flasin për anëtarësime në BE

I dërguari special i BE-së për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka falënderuar Grupin e Socialistëve Demokrat për ftesën në Samitin e Liderëve të Ballkanit...

Tirana “qyteti i sportit”, “kryeqyteti i europian i rinisë” i kalon Lubinit

Tirana mbylli sot vitin si “Kryeqyteti Europian i Rinisë”, duke ja kaluar stafetën për vitin 2023 qytetit Lubin në Poloni. Dafina Peci, drejtoreshë e...

Luhatjet në tregje| Nafta ulet, ushqimet jo

Çmimet e ushqimeve bazë që kontrollohen nga Bordi i Transparencës qëndrojnë të fiksuara prej disa muajsh. Me gjithë luhatjet në tregjet ndërkombëtare, në vendin tonë...

Nga Macron te Berlusconi, liderët që kanë rënë pre e sulmeve në publik

Goditja nga një qytetar i kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha më 6 dhjetor nuk është fenomen i panjohur në arenën ndërkombëtare. Sulmi nga...

Chollet: Zgjedhjet në Veri duhet të shtyhen

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, i tha Zërit të Amerikës se zgjedhjet për kryetarë të komunave në veri të Kosovës, duhet të shtyhen...

Zvicra njeh pensionet e shqiptarëve, përfitojnë 3 mijë persona

Parlamenti zviceran ka miratuar këtë të enjte me 129 vota pro dhe 52 kundër marrëveshjen për Sigurimet Shoqërore me Shqipërinë. Nga kjo marrëveshje përfitojnë rreth...

‘Të çlirojmë juglindjen’, Putin fajëson Kievin për sulmet ndaj infrastrukturës

Presidenca ruse deklaroi të enjten se i duhet ende të çlirojë lindjen dhe jugun e Ukrainës për shkak të sulmeve të forcave vendase, të...

MË SHUMË NGA SPORTI

“Serbia nuk kalon”, reagimi i Kurtit pas fitores së Zvicrës

Fitorja e Zvicrës përballë Serbisë në fazën e grupeve në Kupën e Botës ka lumturuar shumë shqiptarë në mbarë botën. Një reagim ka ardhur edhe...

VIDEO | Tifozët shqiptarë dhe zviceranë festojnë fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë

Zvicra është në festë pasi kombëtarja "Helvete" arriti të mposhtë Serbinë, duke siguruar kualifikimin për në fazën e 1/16-ave të Kupës së Botës. Festa është...

VIDEO| Tifozja largohet nga stadiumi pasi bëri shqiponjën me duar

Një tifoze e Zvicrës është larguar nga stadiumi “974”, ku u zhvillua ndeshja mes Zvicrës e Serbisë, pasi bëri me duar simbolin kombëtar shqiptar,...

Zvicra eleminon Serbinë nga Kupa e Botës, Xherdan Shaqiri protagonist me një gol

Zvicra triumfoi me rezultatin 2-3 ndaj Serbisë, duke siguruar kualifikimin për në fazën e 1/16-ave të Kupës së Botës. Një ndeshje plot me emocione, teksa...