English

“S’e kam mjet punë”, Ben: Paratë e pokerit nuk i përziej me buxhetin e shtëpisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prej 18 vitesh lojtar i rregullt i pokerit në tavolina të ndryshme të Evropës, Ben tregoi në emision Real People në Euronews Albania se ka luajtur në tavolina ku janë hedhur deri në 5-6 mln lekë.

- Advertisement -

Ai u shpreh se në 2 vitet e para kur ka nisur të luajë poker ka humbur rreth 10 mijë dollarë, por ka pasur edhe ditë kur ka fituar mbi 3 mijë dollarë.

Ben thekson se pokerin nuk e ka mjet punë dhe nuk ka synim të fitojë me të, ndërsa këshillon që paratë e pokerit të mos ngatërrohen kurrë me para e buxhetit të shtëpisë.

“Për 2 vjet në fillim kam humbur 10 mijë dollarë, ka pasur që kam fituar në ditë 3500 dollarë. Strategjia, pika e parë; do futësh 30 euro, duhet të vësh shpirtin në paqe që ato që nxore i ke të humbura, që të mos rëndohesh nga ana shpirtërore. Ideja është që buxhetin e pokerit të mos e përziesh me buxhetin e shtëpisë”, tha Ben.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?