Përplasje

Përplasen dy avionë ushtarakë në Romë, humbin jetën pilotët

Dy avionë ushtarakë u përplasën gjatë fluturimit pranë Guidonia Monte Celio, një qendër në periferi të Romës. Mediat italiane bëjnë me dije...

Pamje të rënda| Sherr masiv mes adoleshentëve në Ksamil

Disa adoleshentë në Ksamil janë përplasur fizikisht në qytetin bregdetar. Pamjet e rënda publikuar në rrjetin social TikTok tregojnë disa djem me...

VIDEO| “Shtypet” automjeti, BMW përplaset me makinën e policisë

Një aksident ka ndodhur rreth orës 06:00 të së enjtes te kryqëzimi mes rrugës “Vasil Shanto” dhe “21 dhjetori”. Një automjet i...

Nisin përplasjet me policinë, protestuesit tentojnë të hyjnë në ambientet e Kuvendit

Është tensionuar situata në ambientet e jashtme të parlamentit, ku po mbahet protesta e thirrur nga opozita. Pas hedhjes së tymuesve në...

U përplas nga makina, humb jetën 35-vjeçarja në Durrës

Një grua rreth 35 vjeç, ende e paidentifikuar është përplasur për vdekje nga makina në Durrës. Shoferi është shtetasi K. G., 24...

“Silleni tradhtarin e korruptuar”- Zhupa: Pa ardhur Rama s’ka seancë Kuvendi normale

Përplasje të ashpra mes deputetëve të opozitës dhe maxhorancës u shënuan edhe këtë të enjte në parlament. Ishin deputetët e PD-së, mbështetës...

VIDEO| Përplasen 3 automjete në Lezhë, makina përmbyset mbi trotuar

3 makina janë përplasur në lagjen "Gurra" në qytet Lezhë. Si pasojë është dëmtuar drejtuesi  i njërit prej automjeteve shtetasi B. M....

FOTO| 1 fshat për 1 minierë, të plagosur mes aktivistëve dhe policisë gjermane

Aktivistët e klimës pushtuan një ekskavator gjigant në një minierë qymyri në Gjermaninë perëndimore këtë mëngjes për të protestuar kundër shkatërrimit...

Arrestohet adoleshenti, përplasi për vdekje një 73-vjeçar

Policia ka arrestuar një 17-vjeçar i cili mbrëmjen e djeshme përplasi për vdekje një 73-vjeçar i cili po ngiste biçikletën. Ngjarja...

Përplasje Rama-Yuri Kim për kreun e ri të SPAK-ut? Flet deputeti i PS-së

Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Pëllumbi thotë se nuk ka një përplasje mes kryeministrit Edi Rama dhe ambasadores amerikane, Yuri Kim...

Banori i Mitrovicës së Veriut: Ka pasur përplasje mes banorëve shqiptarë dhe serbëve

Prej disa ditësh situata në Veriun e Kosovës ka qenë e tensionuar dhe kjo është pasqyruar edhe në të gjitha mediat. Edhe...

Përplasjet me Erion Braçen? Flet për herë të parë ministrja Frida Krifca

Ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca tha se mes saj dhe politikanit Erion Braçe nuk ka mosmarrëveshje duke shtuar se këtë të...

VIDEO| Një avion përplaset në linjat e energjisë, 120 mijë njerëz në errësirë

Një aeroplan i vogël privat u përplas me linjat e tensionit të lartë rreth 50 kilometra në veri të Uashingtonit të...

Mamaqi: I kam kthyer një përgjigje zonjës Tiço, personale ndaj meje

Libri i parë i Ermal Mamaqit, “Në garë me veten”, është kthyer në  “mollë sherri” mes tij dhe Iva Tiços. Mamaqi në...

Aksident në Elbasan, makina përplas kopenë e bagëtive

Një automjet, tip fuoristradë ka përplasur një kope me bagëti në aksin rrugor Belsh-Elbasan. Cjep, dele e qingje janë përplasur nga makina...

Testi për mbrojtjen e planetit, sonda e NASA-s përplaset me sukses me një asteroid

Sonda 'Dart' e Agjencisë Hapësinore Amerikane, NASA, është përplasur me sukses me një asteroid duke shkatërruar veten në këtë proces. Përplasja ishte...