rama

‘SPAK i shkoi pas avazit Ilir Metës’, Rama i kundërpërgjigjet Arben Krajës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas deklaratës së kreut të SPAK  lidhur me akuzat e lëshuara në drejtim të këtij...

Akuzat e Ramës për SPAK, Arben Kraja përgjigjet për Euronews Albania

SPAK punon me kallëzime jo me deklarata politike. Kështu iu përgjigj kreu i SPAK, Arben Kraja interesit të Euronews Albania lidhur me...

Rama: E gjithë Shqipëria mezi pret ta shohë para SPAK-ut Ilir Metën

Kryeministri Edi Rama kërkoi nga SPAK që të marrë në hetim Ilir Metën, ndërsa përsëriti thirrjen për hetimin e Sali Berishës. Në...

Rama sulmon SPAK-un: Jeni në prag të skualifikimit, po na soset durimi

Kryeministri Edi Rama u tregua shumë kritik ndaj punës së SPAK, të cilën e cilësoi tallje të madhe me shqiptarët. Rama tha...

Gara për krerët e rinj të degëve, Rama: Na duhet një profil i ri politik

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur në Asamblenë Kombëtare të PS, tha se drejtuesit e rinj të partisë në 61...

Socialistët mbledhin Asamblenë Kombëtare

Ka nisur mbledhja e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste. Sekretari i përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri në fjalë hapëse të Asamblesë tha...

Rama për rrugën drejt BE-së: Shqipëria, peng i një bllokimi mes dy vendeve

“Shqipëria është peng i një bllokimi, midis fqinjit tonë, Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë". Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama në...

Kush është lideri më i pëlqyer sot nga shqiptarët?

Mes figurave politike kryesore në vend, më i pëlqyeri mes shqiptarëve është Kryeministri Edi Rama (44,8%). Pas tij, shqiptarët pëlqejnë më shumë...

Shqipëria jep 1 mln euro për Ukrainën në Konferencën e Donatorëve

Shqipëria dhuron 1 milion euro ndihmë për Ukrainën në Konferencën e Donatorëve që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Kryeministri Edi Rama...

Konferenca e Donatorëve në Varshavë, i pranishëm Rama

Në Poloni janë mbledhur disa nga krerët më të lartë të Evropës me synimin për të mbledhur më shumë ndihma në...

Berisha: Rama i dyzuar, absurde ftesa për turistët rusë

“Ajo që më lëndon shumë dhe deri diku mund të them se edhe na turpëroi sot është qëndrimi i dyzuar i...

Rama: Do japim kontributin tonë për Ukrainën në Tryezën e Donatorëve

Në 5 maj Shqipëria do të jetë e pranishme në konferencën e donatorëve në Varshavë të Polonisë ku do të japë...

Dritan Abazoviç zgjidhet kryeministër i Malit të Zi

Dritan Abazoviç është zgjedhur kryeministër i Malit të Zi dhe liderët e politikës kanë nisur menjëherë urimet e tyre. Presidenti Ilir Meta...

Integrimi bashkë me RMV-në, Rama: Duhet djegur me kujdes shamia e beqarit

Edi Rama deklaroi se kanë në fokus bindjen e Bullgarisë për t’i hequr veto-n Maqedonisë së Veriut në mënyrë që procesi...

‘Doni të rikthehemi në kohën kur luftonim me Amerikën’, Rama debat me Spahon

“Kërkoni ta riktheni Shqipërinë në kohën kur luftonte me Amerikën”. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend...

Zyrtarja e DASH vjen në Tiranë, takon Ramën dhe Alibeajn

Zyrtarja e lartë e Departamentit Amerikan të Shtetit Karen Donfried do të vizitojë Shqipërinë më 28 prill. Donfried pritet të zhvillojë një...