shendetesi

OBSH: Ukraina në krizë shëndetësore, rrezik shpërthimi i kolerës

OBSH ka ngritur alarmin se Ukraina po përballet me një emergjencë shëndetësore, pasi konflikti me Rusinë po zgjat dhe ndërhyrja e...

Kosova dhe Shqipëria drejt nënshkrimit të marrëveshjeve për shëndetësinë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu është pritur në takim nga zëvendësministrja e Shëndetësisë në Kosovë, Dafina Gexha. Pas takimit u tha se...

Kosova merr masa për të parandaluar përhapjen e lisë së majmunëve

Edhe pse në Kosovë nuk është raportuar asnjë rast i dyshimtë me linë e majmunëve, Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar...

4 vdekje dhe 213 infektime me COVID-19

Nga 2,110 testime testime, kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 213 persona ndërsa gjatë 24 orëve të fundit ka pasur 4 humbje...

3 viktima nga COVID në Kosovë

3 persona kanë vdekur si pasojë e coronavirusit në Kosovë dhe janë regjistruar 257 raste të reja gjatë 24 orëve të...