Shkodër

Ekzekutimi në Shkodër, 76-vjeçari ishte arrestuar në vitin 2011

Lulash Qepuri, 76-vjeçari i cili u ekzekutua mbrëmjen e së mërkurës në fshatin Stom Golem të Shkodrës, rezulton një emër i...

Ekzekutohet pronari i një lokali në Shkodër

Një person ka mbetur i vrarë me armë mbrëmjen e së mërkurës në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Stom Golem...

Taekwondo në Shkodër, pjesmarrës ekipe nga Kosova dhe Italia

Për herë të parë në Shkodër u organizua kampionati ndërkombëtarë i hapur i Taekwondosë më pjesëmarrje nga shtete të ndryshme të...

Festivali i këngës për fëmijë në Shkodër, përkujtohet mjeshtri Kujtim Alija

Fëmijë nga e gjithë Shqipëria, por jo vetëm u bënë bashkë në festën e këngës ku në fund triumfues u shpallën...

Juibelu i 60-të, nis sonte festivali i fëmijëve në Shkodër

Sonte starton në Shkodër Festivali Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë. Do të jetë një spektakël i veçantë pasi është jubileu i...

Historia e vajzës shkodrane që krijoji biznesin e saj tek tradita artizanale

Lola Lumi është një e re që vendosi të provojë të rrugën e sipërmarrjes pavarësisht se fillimi ishte tejet e vështirë...

Kush është Naim Bajri, në 2001-shin i vranë të birin

21 vite më parë, Naim Bajrit, viktimës së atentatit të sotëm në Shkodër i kanë vrarë të birin. Më 21 tetor të...

Atentat ndaj fisit Bajri në Shkodër, një i vrarë

Naim Bajri ka mbetur i vrarë këtë të premte nga të shtënat me armë në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në vendin e...

Gjendet e pajetë një 37-vjeçare në Bypass-in e Shkodrës

Një 37-vjeçare është gjetur pa shenja jete pasditen e së martës në afërsi të një kanali, në lagjen “Ahmet Haxhija”, në...

Zbulohet ‘laboratori’ i kriptomonedhave në Shkodër

Policia e Shkodrës ka zbuluar një ambient të përshtatur për prodhimin e kriptomonedhave virtuale, përmes lidhjeve të paligjshme të energjisë elektrike. Në...

‘S’kam konflikt me asnjë’, dëshmon polici që i vunë lëndë plasëse në lokal

“S’kam dijeni për ngjarjen dhe s’kam asnjë konflikt”. Kështu deklaroi para efektivëve të Policisë Prek Rrasa, oficeri, ku në derën e...

Shpërthim në lokalin e një polici në Shkodër

Një lëndë plasëse ka shpërthyer në derën e lokalit të një polici në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në orën 02:20. Fatmirësisht nuk...

VIDEO | Digjet makina e punonjësit të policisë në Shkodër

Një automjet është djegur pjesërisht në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen “Tre Heronjtë” në Shkodër. Automjeti tip “Mitsubishi”...

Tenistja ukrainase që iku prej luftës, punon si trajnere me fëmijët shkodranë

Shqipëria hapi dyert për shumë shtetas nga Ukraina të cilët lanë shtëpitë e tyre për t’u larguar prej sulmeve të raketave...

Shkodrani me aftësi ndryshe garon për Librin e Rekordeve “Guinness”

Me punë dhe mund ëndrrat mund të behën realitet. Këtë e vërteton më së miri Safet Plangaj nga Shkodra, i cili...

Digjen 4 automjete në Shkodër

4 automjete janë djegur gjatë natës në hyrje të Shkodrës. Ngjarja është regjistruar rreth orës 3 të mëngjesit pranë në hyrje...