viziton

Escobar viziton Shkupin, në fokus ndryshimet kushtetuese

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, të mërkurën do të arrijë për vizitë në...

Varhelyi viziton Kosovën, takime me Kurtin, Osmanin dhe liderët e opozitës

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Olivier Varhelyi, do të vizitojë Kosovën më 25 maj, ndërsa pritet të takohet me krerët shtetërorë, si dhe...

Kremlini publikon pamjet, Putin viziton zonat e pushtuara në Ukrainë

Kremlini bën me dije  se presidenti rus Vladimir Putin ka vizituar trupat ruse që luftojnë në Ukrainë. Kremlini  publikoi një video  ku...

Gabriel Escobar viziton Tiranën 2 ditë para nisjes së fushatës elektorale

Vetëm 2 ditë para nisjes zyrtare të fushatës elektorale të zgjedhjeve vendore që do të mbahen më 14 maj, i dërguari...

Rama viziton Athinën në 20 mars

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë Athinën në datat 20-21 mars. Rama pritet të ketë takime me klasë politike në Greqi, përfshirë...

Lajçak viziton të hënën Kosovën

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, pritet të vizitojë Kosovën më 6...

Turqia kritika Suedisë pasi refuzoi të ekstradojë një gazetar

Turqia është zemëruar me refuzimin e Suedisë që të ekstradojë një gazetar, të cilin Ankaraja e kërkon në këmbim të ratifikimit...

“Me të tillë zyrtarë mbahet shteti”, Kurti viziton policin e plagosur në Veri

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka vizituar në spital policin Ekrem Neziri i cili u plagos mbrëmë në veri të Kosovës. Përmes...