Ylli manjani

Manjani: Emri i kandidatit të opozitës për kryeministër duhet të dalë sa më parë

Ish-ministri Ylli Manjani është shprehur se opozita nuk ka asgjë për të humbur ndërsa foli në lidhje me situatën në PD. Në...

Metamorfoza| Flet avokati i Pëllumb Gjokës: Në seancën e sotme patëm debate të forta

Avokati Ylli Manjani i cili përfaqëson Pëllumb Gjokën tha në një deklaratë për mediat jashtë ambienteve të SPAK, se gjyqet nuk...

“Mos u merrni me nervin e Himarjotit”, Manjani: Beleri, ngjarje e rëndë juridike

Avokati Ylli Manjani ishte i pranishëm këtë të hënë në protestën e mbajtur për mbajtjen në burg të kryebashkiakut të Fredi...

Manjani: Ndërhyrje në procesin zgjedhor, opozitën e lanë pa numërues

Juristi Ylli Manjani, i ftuar në Euronews Albania tha se janë bërë ndërhyrje në procesin e administrimit të zgjedhjeve. Sipas Manjanit, vendimi...

Manjani: Ka garë reale në bashkitë e mëdha, socialistët nuk e kanë të sigurt fitoren

Juristi Ylli Manjani tha se Partia Socialiste nuk e ka të sigurt se do të mund të marrë të gjitha bashkitë...

Ylli Manjani: Partitë politike në Shqipëri financohen nga krimi e droga

Juristi Ylli Manjani tha për Euronews Albania se debati për rublat ruse apo për dollarët, po përdoret për qëllime politike. Sipas tij...

“Prodhon trafikantë”, Manjani replika me Çanin: Sekuestrohen pronat e McGonigal

Gazetari Arjan Çani dhe juristi Ylli Manjani diskutuan këtë të enjte në emisionin “Now” në Euronews Albania rreth çështjes së informalitetit...

Revoltohet Manjani: Ligji ka rënë! 40 mln euro janë përdorur për fushatë politike

“Ligji zgjedhor nuk ekziston, ai ka rënë”, kështu u shpreh juristi Ylli Manjani i ftuar në emisionin “Now”, në Euronews Albania. Ai...

Revoltohet Ylli Manjani: Drejtësia “lesh-arapi”, ku janë lekët e Lefter Kokës?

Juristi Ylli Manjani e cilësoi drejtësinë si “lesh arapi”. Në “Now me Erla Mëhillin” ai ngriti pyetjen se ku janë lekët...

Ylli Manjani ‘godet’ Alibeajn: U bë komandant sot, vendimi i KAS i ndyrë

Ish-ministri Ylli Manjani është shprehur se vendimi i KAS ditën e sotme ishte i ndyrë. I ftuar në emisionin “Now” në Euronews...

Përplasjet në zgjedhje, Ylli Manjani: Nuk përjashtohen vrasjet…

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani paralajmëron një situatë të tensionuar politike në prag të zgjedhjeve lokale të 14 majit. Në emisionin...

Ylli Manjani: Pse Rama duhet të ishte për ndjekje penale

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se kryeministri Edi Rama duhet të ishte në ndjekje penale. Në emisionin 'Now" në Euronews Albania,...

“Kemi harxhuar kohë me fasadë”, Manjani: Jemi në krizë për strehim

Juristi Ylli Manjani është shprehur se në vendin tonë jemi në krizë për strehim. I  ftuar në emisionin “Barometri” në Euronews Albania...

“S’është më i preferuari i të huajve”, Manjani: Rama përmendet 14 herë në akt-padi

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e konsideron një skandal të madh, përmendjen e emrit të kryeministrit Edi Rama në çështjen e...

Ylli Manjani: 21 janari, një teatër i ndyrë që luhet nga politika

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se çështja e 21 janarit, po përdoret në mënyrë të ndyrë dhe të neveritshme nga...

Manjani për skandalin me ish-zyrtarin e FBI: Rama do thirret në SHBA për të dëshmuar

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se kryeministri Edi Rama do thirret për të dëshmuar në SHBA, në lidhje me skandalin...