zvecan

Momenti i arrestimit të “Rusit” nga forcat speciale të policisë të Kosovës

Policia e Kosovës arrestoi këtë të premte një prej të dyshuarve që ka marrë pjesë në sulmin ndaj trupave të KFOR...

Sulm me shok-bombë në Zveçan

Në Zveçan mbrëmjen e 18 qershorit është kryer një sulm me një mjet shpërthyes, që sipas Policisë së Kosovës dyshohet të...

Sulmohet me gurë në Zveçan kamioni që vinte nga Shqipëria, detajet e para

Një qytetar nga Shqipëria ka bërë ankesë në policinë e Kosovës, se është sulmuar me gurë ndërsa po kalonte me kamion...

Shpërthime gjatë natës pranë stacioneve policore në Zveçan dhe Mitrovicë të Veriut

Tre shpërthime kanë ndodhur rreth mesnatës në veri të Kosovës, saktësisht në Mitrovicë të Veriut dhe Zveçan. Lajmin e ka konfirmuar për...

Tensione në Veri, sulmohen gazetarët në Zveçan

Ekipi i një televizioni lokal në Kosovë është sulmuar gjatë raportimit nga Zveçani, komunë në veri të Kosovës e banuar me...

Sulmohet makina e policisë së Kosovës nga protestuesit në Zveçan

Një makinë e Policisë së Kosovës është penguar dhe sulmuar nga protestuesit me mjete të forta në komunën e Zveçanit. Mediat e...

Helikopterët e NATO-s monitorojnë situatën në Zveçan

Helikopterët e NATO-s janë parë të fluturojnë në qiellin e Zeçanit të enjten, atje ku dy ditë më parë protestuesit serbë...

VIDEO/ Serbët duartrokasin pasi sulmojnë policinë e Kosovës

Euronews Albania ka siguruar pamjet nga Zveçani, ku shihet se disa persona  sulmojnë policinë e Kosovës. Siç shihet disa persona qëllojnë me...

Forca shtesë të KFOR arrijnë në Zveçan

Forca shtesë të KFOR kanë arritur në Zveçan. Nuk dihet nëse janë pjesë e kontingjentit të ri që është sjellë në Kosovë...

Sulmohet makina e policisë së Kosovës në Zveçan

Policia e Kosovës ka konfirmuar se një veturë e një njësie policore është sulmuar afër objektit komunal në Zveçan. Policia ka...

Flamuri gjigant i Serbisë shpaloset në veri të Kosovës

Protestuesit serbë janë grumbulluar sërish në mërkurën në  Zveçan, teksa raportohet se janë më të shumtë në numër se një ditë...

Si shfaqet situata në Zveçan një ditë pas përplasjes, gazetari sjell detaje

Gazetari i Euronews Albania, Kosovë Gjoci raportoi nga Veriu aty ku situata këtë të martë duket e qetë. Në Zveçan, ku ndodhi...

VIDEO|Protestuesi serb me gurë dhe gjeste ofenduese drejt KFOR, tymi mbulon Zveçanin

Gazetari i Euronews Albania, Kosovë Gjoci ka mundur të xhirojë momentin kur një protestues serb bën gjeste ofenduese dhe gjuan me...

“Të shtëna dhe gurë”, përleshje fizike mes serbëve dhe KFOR-it në Zveçan

Gazetari i Euronews Albania, Kosovë Gjoci raportoi se KFOR-i ka mundur të shpërndajë protestuesit serbë në Zveçan, megjithatë dhuna vazhdon. Ai u...

KFOR ndërhyn në Zveçan, nis shpërndarja e protestuesve serbë

Trupat e misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë, KFOR, kanë nisur të shpërndajnë protestuesit serbë që gjenden pranë ndërtesës së komunës...

KFOR dënon incidentin në Zveçan

Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka dënuar incidentin e 10 prillit në Zveçan, ku mbeti i plagosur një pjesëtar...