English

Taksat, borxhet, punëtorët/ Disa bashki në krizë, të tjerat ecuri pozitive në 2022

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

61 bashkitë e vendit arritën të mbledhin 27.6 mld lekë taksa në vitin 2022.

- Advertisement -

Shuma e mbledhur është më e lartë se në vitin 2021, por me një diferencë të vogël që nuk e kalon 4 për qindëshin.

Nga ana tjetër, vitin e kaluar ka pasur një rritje të konsiderueshme të shpenzimeve, me rreth 12% krahasuar me vitin 2021.

Të dhënat dalin nga raporti i qeverisjes vendore, i përgatitur nga Instituti për Bashkitë e Shqipërisë, i cili analizon edhe borxhet dhe strukturën e punonjësve në secilën bashki.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×