English

“Taravari është takuar me zyrtarin që është anti BE!”-Artan Grubi zbulon foton

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëvëndëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, në një lidhje direkte nga Shkupi për Euronews Albania foli për zhvillimet e fundit në Maqedoninë e Veriut, ku duket se fushata zgjedhore sa vjen e bëhet më e ashpër mes shqiptarëve.

- Advertisement -

Grubi tha se Arben Taravari ka pasur takime më herët me Apasiev, i cili sipas tij është personi që kërkon shpërbërjen e marrëveshjes së Ohrit, pavarësisë së Kosovës, largimin e Maqedonisë nga NATO dhe Bashkimi europian

“Po ju tregoj një fotografi të Taravarit me zotin Apasiev. Apasiev është personi që kërkon shpërbërjen e marrëveshjes së Ohrit, pavarësisë së Kosovës, largimin e Maqedonisë nga NATO dhe Bashkimi europian. Kjo foto është bërë para një viti.

Të gjithë këta nga i pari te i fundit kanë qenë anëtarë të BDI. Tarvari deri para një muaji ishte pjesë e kësaj qeverie që tani po thotë është e keqe. Para një muaji doli. Izeti, 22 vite ka qenë funksionarë i lartë në BDI dhe kur dëshiroi të bëhej kryetar në vend të Ali Ahmetit dhe kur e pa që nuk e ka kapacitetin vendosi të largohet nga BDI-ja. Edhe Bilall Kasami ka qenë pjesë e qeverisë me ne”,-tha Grubi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×