Të boksosh për bamirësi, të ardhurat do të shkojnë në ndihmë të shtëpisë së fëmijës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Durrës u mbajt një nga eventet më të mëdha të boksit në vend.

“Titanët” u ndeshën në ring, që të ardhurat e fituara të shkonin donacion për shtëpinë e fëmijëve në Shkozet.

“Një spektakël gjigand, një event shumë i madh dhe të ardhurat që vijnë nga biletat do t’i shkojnë shtëpisë së fëmijës”, tha Frederik Shohi, organizator.

- Advertisement -

“Uroj të ketë sa më shumë njerëz të tillë, që promovojnë sportin dhe bëjnë më të mirën e mundshme për të ndihmuar dhe për t’i dhënë sado pak atyre që kanë nevojë”, u shpreh Alban Alikaj, Presidenti i Federatës Shqiptare të Kicj-Boksit.

Ky edicion i tretë i “Titans Fight” solli 6 ndeshje profesioniste, pesë në kategorinë e boksit olimpik dhe një në disiplinën “Kick”.

Nelson Hysa u ndesh dhe fitoi përballë një prej boksierëve më të fortë britanik në peshat e rënda, Danny Williams, i cili vite më parë ka mundur legjendën e boksit Mike Tyson

Alban Beqiri mundi gjithashtu kundërshtarin e tij, Pal Olah nga Hungaria.

Fitorja ishte shumë pak për boksierët, kur marrin parasysh kauzën për të cilën u ngjitën në ring.

“Edhe tani që flasim dhe gjithmonë që është përmendur më është rrënqethur trupi prej kësaj ideje të mirë. Edhe Zoti i sheh këto punë, se na shkoi shumë mbarë e i fituam të gjitha ndeshjet”, theksoi Hysa.

“Për mua është një kënaqësi shpirtëore, një lumturi shumë e madhe, sepse do doja të organizoheshin edhe shumë të tjera të tilla për njerëzit në nevojë. Unë vetë vij nga një vend i varfër dhe pse kjo të bëjmë edhe shumë evenimente të tjera për njerëzit në nevojë”, nënvizoi boksieri Alban Beqiri.

Krahas boksierëve, në ring u ngjitën emrat më të njohur të botës së muzikës dhe humorit. Ata dhuruan spektakël në eventin, që si qëllim kishte kauzën e bamirësisë.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

TË FUNDIT

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

Ministri i Jashtëm iranian në Moskë, bisedime me Lavrovin për programin bërthamor

Ministri i Jashtëm iranian, Hossein Amir-Abdollahian mbërriti në Moskë mbrëmjen e së martës, për një vizitë zyrtare. Amir-Abdollahian dhe delegacioni i tij u prit në...

Shefi i Wagner: Beteja për Bahmutin na ka shkaktuar dëme të rënda

Yevgeny Prigozhin, kreu i grupit mercenar rus, Wagner, tha më 29 mars se luftimet për qytetin ukrainas të Bakhmutit kanë shkaktuar dëme të rënda...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×