‘Të japë sqarime për paratë ruse’, Berisha: Të gjithë në protestë, përveç Bashës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha nuk e ka ftuar paraardhësin e tij, Lulzim Basha në protestën e nesërme që opozita do të zhvillojë në sheshin para Kryeministrisë.

Në një deklaratë për mediat nga selia blu, pyetur nga Euronews Albania, Berisha u shpreh se kushdo mund të vijë në protestë, përveç Lulzim Bashës.

Sipas tij, Basha duhet të sqarojë akuzat për financimn e PD-së me paratë ruse.

- Advertisement -

“Të gjithë mund të vijnë, përveç Lulzim Bashës, i cili duhet të sqarojë akuzën e tmerrshme që ka. Të tjerët janë anëtarë të grupit, anëtarë të Partisë Demokratike, nuk mund të më marrin leje mua ata, që të protestojnë kundër  qeverisë.

Lulzim Basha ka një akuzë të tmerrshme. Ka deklaruar që nuk është e vërtetë, por nuk ka dhënë asnjë fakt, asnjë provë dhe hetimi këtu nga selia po vazhdon. Mendoj që është shumë i detyruar, të zbardhë, të ketë burrëri, ose të shpallet i penduar i drejtësisë dhe fiton lehtësim, por të tregojë të vërtetën”, theksoi kryedemokrati.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...

BBC: Kukësi, qyteti i parë i nominuar për çmimin Nobel

Lush Alida Ismailaj po ndihmonte një gazetare franceze të kalonte kufirin nga Shqipëria në Kosovë, kur një bombë shpërtheu aty pranë, duke spërkatur copëza...

Vjosa Osmani mbërrin në Katar, merr pjesë në Forumin e Dohas

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Doha të Katarit. Bëhet e ditur se Osmani nesër do të marrë pjesë në...

TË FUNDIT

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...

BBC: Kukësi, qyteti i parë i nominuar për çmimin Nobel

Lush Alida Ismailaj po ndihmonte një gazetare franceze të kalonte kufirin nga Shqipëria në Kosovë, kur një bombë shpërtheu aty pranë, duke spërkatur copëza...

Vjosa Osmani mbërrin në Katar, merr pjesë në Forumin e Dohas

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Doha të Katarit. Bëhet e ditur se Osmani nesër do të marrë pjesë në...

“Bashkëpunëtorë të Izraelit”, Rusia akuzon SHBA-në pas vetos kundër rezolutës së OKB

Rusia akuzon Shtetet e Bashkuara si “bashkëpunëtore në masakrën brutale të Izraelit” pas vetos së saj të premten ndaj një rezolute të Këshillit të...

Komisioni Olimpik Mesdhetar/Rama: Mbështesim Kosovën për organizimin e lojërave 2030

Këtë të shtunë është zhvilluar pritja e bordit të Komitetit Olimpik Në Tiranë. Kryeministri Rama tha në pritjen e anëtarëve të Komisonit Olimpik Mesdhetar...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×