‘Të kam falur’, Balluku i kthehet Bushatit në komision: Flisni për projekte 3D

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku ka debatuar me deputetin e PD Helidon Bushati në komisioni e Veprimtarisë Prodhuese ku po diskutohet projektligji i portit të Durrës.

Balluku i ka tërhequr vëmendjen Bushatit, i cili ka ndërhyrë në momentin që ajo ka marrë fjalën.

“Shiko ça bën tani s’ka lezet”, iu drejtua Balluku deputetit të PD dhe ndërsa ky i fundit i kërkoi ndjesë, ministrja iu përgjigj me të qeshur: ‘të kam falur’.

- Advertisement -

Balluku i cilësoi pa vend deklaratat e opozitës që sipas saj prej 4 vjetësh flasin për investime dhe projekte 3D, ndërsa numëroi disa nga projektet e finalizuara nga qeveria.

“Kam 4 vite që ju dëgjoj të flisni për investime në letër dhe 3D. Folët për aeroportin e Kukësit dhe e patë që është i vërtetë, folët për 3D të aeroportit të Vlorës dhe ja ku janë punimet. Ne këtu jemi, kemi plan të rrimë edhe gjatë akoma. Këto projektet tona janë më të vërteta se kurrë. Tuneli i Llogarasë është 5 kilometër vetëm një vit nga nisja e punimeve. Këtu do jemi, që ta shohim si do zhvillohet Durrësi”, tha Balluku.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tritan Shehu kërkon mocion me debat për gjenocidin serb: Mbi Kosovën u ushtrua dhunë

Deputeti Tritan Shehu tha në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë se qeveria jonë nuk ka guximin e duhur për të dënuar gjenocidin...

Sunak takim me Biden për kreu e ri të NATO-s, për kë po lobon kryeministri britanik

Kryeministri britanik Rishi Sunak do të përdorë udhëtimin e tij në Uashington këtë javë për të bindur presidentin Joe Biden të mbështesë Sekretarin e...

Sula- Manastirliut: Keni krijuar grup parlamentar në burg, do vi dita që ta paguani

Deputeti Dashnor Sula ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në fjalën e tij nga Kuvendi,...

TË FUNDIT

Tritan Shehu kërkon mocion me debat për gjenocidin serb: Mbi Kosovën u ushtrua dhunë

Deputeti Tritan Shehu tha në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë se qeveria jonë nuk ka guximin e duhur për të dënuar gjenocidin...

Sunak takim me Biden për kreu e ri të NATO-s, për kë po lobon kryeministri britanik

Kryeministri britanik Rishi Sunak do të përdorë udhëtimin e tij në Uashington këtë javë për të bindur presidentin Joe Biden të mbështesë Sekretarin e...

Sula- Manastirliut: Keni krijuar grup parlamentar në burg, do vi dita që ta paguani

Deputeti Dashnor Sula ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në fjalën e tij nga Kuvendi,...

Arrestimi i Sekretares së MSH, Braçe: U vranë njerëz në bulevard e s’foli njeri

Deputeti socialist, Erion Braçe ka folur sa i takon debatit për arrestimin e sekretares së përgjithshme te Shëndetësia. Në fjalën e tij në Kuvend, referuar...

“Jam gati te vdes”- Deklarata e fortë e Vuçiç, kush po e kërcenon presidentin serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një takimi  të zhvilluar me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiç dhe një pjesë të bashkëpunëtorëve të saj ta...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×