English

“Të këndosh në pedonale është dhimbje!” Robert Radoja flet për videon virale…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Robert Radoja ka folur për herë të parë në “Profil” për videon virale ku pa të njohurën e tij që këndonte në pedonale.

- Advertisement -

Ai tregoi se zonja në fjale është inxhiniere mekanike e dalë në pension, ajo nuk ishte bërë artiste për shkak të biografisë. Për hërë të parë dhe të fundit e kishte takuar në Pallatin e Pionerëve, duke treguar se ajo që atëhere i kishte qejf këngët operistike.

Kompozitori Radoja tregon se rastësisht e takoi në pedonale, më saktë e tërhoqi zëri i saj, ajo po këndonte një arje tha ai- “Kur u afrova fytyra me kujtonte diccka por kishinn kaluar 60 vite, edhe ajo më njohu, do ta ndihmoj. Nuk e kam takuar që kur ka qenë e vogël, por ishte një vajzë që kishte ëndërruar për të bukurën dhe me përfundu te pedonalja është pak dhimbje”.

Gazetarja Greta Topjana, këtë javë në “Profil” na njohu me jetën e kompozitorit të shquar Robert Radoja. Artisti i madh rrëfeu për sakrificat e rrugëtimit të tij artistik që nisen që në moshën 4-vjeçare kur preku për herë të parë pianon dhe prej atij momenti nuk u nda kurrë prej saj.

Po ashtu Radoja me shumë emocione foli edhe për familjen e tij, ku drama më e madhe mbetet vdekja e bashkëshortes.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×