Temperatura të larta e reshje të pakta shiu, parashikimi i motit për këtë javë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Hakil Osmani nga metoalb ka treguar se si do të jetë moti për këtë javë.

Sipas tij dita e sotme dhe e nesërme  mbeten në mbizotërimin e  kthjellimeve ndërsa do të ketë reshje të pakta shiu

Sipas tij në zonat malore do të kemi reshje shiu ndërsa në zonat e thella malore të kemi reshje të dëborës.

- Advertisement -

Deri ditën e premte do të kemi më shumë orë e diell por vranësirat e shpeshta do të mbeten prezente.

“Duke filluar nga e mërkura deri të premten reshjet do të izolohen vetëm në zonat malore, ndërsa ultësira perëndimore do të jetë në dominimin e kthjellimeve”- bëri me dije Osmani.

Ky i fundit për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania theksoi se fundjava ka sinjale të ketë më shumë  vranësira të cilat do të shoqërohen me reshje shiu, ku më të shumta do të jenë në zonën veriore.

“Duke filluar nga sot deri të premten do të kemi një përmirësim të parametrit të erës, ndërsa në fundkavë erërat do të jenë të forta”- tha ai.

Osmani informoi se sot e nesër pritet që temperaturat të jenë të larta. Ndërkohë duke filluar nga e mërkura e në vijim do të kemi rënie të temperaturave të ajrit, duke bërë që vlerat maksimale të zbresin në 15 gradë celsius ndërsa vlerat minimale  -1 gradë celsius.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

Ish kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë. Ish-kryebashkiaku i akuzuar për "shkelje të barazisë në tendera" dhë "shpërdorim të...

Incidenti për skulpturat antike, Mitsotakis: Nuk ndikon në marrëdhëniet me Britaninë

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis tha të mërkurën se anulimi i takimit të tij me kryeministrin britanik Rishi Sunak ishte thjesht një incident, dhe...

Kreu i ish-të përndjekurve politikë deklaratë të pazakontë: Mirëpresim 29 Nëntorin

Kryetari i ish-të përndjekurve politikë Zenel Drangu ka bërë një deklaratë të pazakontë duke thënë se e mirëpresin 29-nëntorin. Në një intervistë për Euroneës Albania,...

TË FUNDIT

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

Ish kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë. Ish-kryebashkiaku i akuzuar për "shkelje të barazisë në tendera" dhë "shpërdorim të...

Incidenti për skulpturat antike, Mitsotakis: Nuk ndikon në marrëdhëniet me Britaninë

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis tha të mërkurën se anulimi i takimit të tij me kryeministrin britanik Rishi Sunak ishte thjesht një incident, dhe...

Kreu i ish-të përndjekurve politikë deklaratë të pazakontë: Mirëpresim 29 Nëntorin

Kryetari i ish-të përndjekurve politikë Zenel Drangu ka bërë një deklaratë të pazakontë duke thënë se e mirëpresin 29-nëntorin. Në një intervistë për Euroneës Albania,...

Suedia pret që Turqia të ratifikojë “brenda javësh” pranimin në NATO

Turqia i ka thënë Suedisë se pret që të ratifikojë brenda javësh pranimin e Stokholmit në aleancën ushtarake perëndimore të NATO-s, tha ministri i...

Dortmundi “fundos” Milanin, ekipet e kualifikuara deri tani në Champions

Askush nuk mund ta mendonte një ecuri kaq negative, por Milani është thuajse jashtë Champions League. Kuqezintjë u mposhtën në San Siro nga Dortmundi,...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×