English

Tensione në protestën e opozitës, qytetarët hedhin kapsolla e përplasen me Policnë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qytetarët pjesëmarrës në protestën e thirrur nga “Rithemelimi” janë përplasur me Policisë para Parlamentit.

- Advertisement -

Protestuesit nën thirrjet “Rama ik” kanë hedhur kapsolla dhe kanë tentuar kalimin e rrethmit të Policisëpër të hyrë në Parlament.

Po ashtu përplasje ka pasur edhe mes deputetëve të opozitës dhe punonjësve të Gardës së Republikës, pasi disa ligjvënës demokratë nuk janë lejuar të hyjnë në Parlament.

Kujtojmë se opozita ka paralajmëruar përshkallëzimin e aksionit të tyre opozitar, me arsyetimin se të drejtat e tyre parlamentare po nëpërkëmben nga mazhoranca.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?