English

Tensionet në Kuvend, Nikolla takim me krerët e grupeve parlamentare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përpara një jave kryetarja e kuvendit Lindita Nikolla ka zhvilluar takim me kryetarët e grupeve parlamentare, Bledi Çuçi, Gazment Bardhi, Mesila Doda dhe Dashamir Shehi.

- Advertisement -

Takimi është zhvilluar për normalizimin e situatës në Kuvend.

Nga ana e Gazment Bardhit dhe Bledi Çuçit retorika ka qenë pozitive për negociata. Komisionet hetimore dhe reforma zgjedhore kanë qenë dy çështjet që janë diskutuar për mënyrat se si do veprohet për të tejkaluar krizën parlamentare.

Mësohet gjithashtu, se pas takimit të kryetares së Kuvendit me 4 përfaqësuesit e grupeve parlamentare, ka pasur një takim veçmas të Çuçit me Bardhin.

Dashamir Shehi ka qenë si përfaqësues i grupit parlamentar “Aleanca për Ndryshim” në vend të Fatmir Mediut.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×