English

Tërmeti vdekjeprurës në Japoni, shkon në 110 numri i viktimave, mbi 200 të zhdukur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Numri i të vdekurve nga tërmeti shkatërrues që goditi Japoninë ditën e Vitit të Ri ka shkuar në 110 ndërsa më shumë se 200 persona janë ende të zhdukur, sipas autoriteteve lokale.

- Advertisement -

Tërmeti me magnitudë 7.6 që goditi bregun perëndimor të Japonisë ka dëmtuar rëndë shumë infrastrukturën, ndërsa 23,000 shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike në prefekturën Hokuriku.

Kërkimi për të mbijetuar në rrënojat e ndërtesave të shkatërruara vazhdon për të gjashtën ditë dhe më shumë se 30,000 njerëz që janë detyruar të lënë shtëpitë e tyre pop resin për ndihma.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×