English

“Tirana, qytet i pabanueshëm”- Sazan Guri tregon zgjidhjen për ndotjen e ajrit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ndotja e ajrit është një rrezik i madh për shëndetin e njerëzve, kafshëve, bimëve por edhe mjedisin, ne fatkeqësisht e injorojmë.

- Advertisement -

Ambientalisti Sazan Guri në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania është shprehur se Tirana është qytet i pabanueshëm, duke theksuar se ka dendësinë më të madhe në Hong Kong.

Mes të tjerash ai theksoi se Tirana duhet të ketë ventilator dhe korridor ekologjikë.

“Tirana për mua është qytet i pabanueshëm, sepse ka dendësinë më të madhe se Hong Kongu. Tirana nuk ka gjelbërimin e duhur. Kam të drejtën për të jetuar shëndetshëm. Unë dua që Tirana, ventilator ekologjikë, të ketë korridor ekologjikë, të ketë kondicioner natyror. Tirana nuk e ka këtë gjë. Në studimet tona janë përcaktuar korridoret ekologjike. Janë përcaktaur sheshet ku do ishin oaze ekologjike”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?