KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tottenham e ka nisur jo mirë vitin 2023 teksa është mposhtur në shtëpi nga Aston Villa me rezultat 0-2.

Të besuarit e Antonio Conte zhvilluan një paraqitje të dobët, ndërsa miqtë kaluan në avantazh në minutën e 50 me Buendia, ndërkohë 23 minuta më pas ishte Douglas Luiz që dyfishoi.

Skuadra tjetër londineze, Chelsea gjithashtu nuk arriti dot të merrte fitore, ku u ndal nga Notingem. Sterling shënoi golin e avantazhit të përkohshëm për blutë, ndërsa Aurier I dha një pikë të tijve. Chelsea ndodhet aktualisht në vendin e 8 me 25 pikë.

Surpriza vijnë nga Ligue 1 në Francë, ku PSG u mposht nga ndjekësi më i afërt Lens, me rezultatin 3-1.

Me disa mungesa, por me Mbappe në fushë parizienët sërish nuk ia dolën teksa e nisin 2023 me humbje. Edhe Lioni po ashtu u mposht nga Klermo, ndërkohë fitore minimale regjistroi Monaco.