Trajneri i Brazilit zgjedh 26 lojtarë për Kupën e Botës 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Trajneri i Brazilit, Tite ka publikuar listën me 26 lojtarët që do të marrë në Botërorin e Katarit.

Gara për një vend në skuadrën e “kariokës” është jashtëzakonisht e fortë, dhe rezultatet e përzgjedhjes futbollistike janë të një rëndësie kombëtare, ndaj u prit me padurim vendimi i përzgjedhësve të cilëve do t’u besohet në ngjarjen më të rëndësishme sportive të vitit.

Për një kohë të gjatë, Tite nuk donte të zbulonte as listën më të gjerë me 55 emra për të shmangur tensionet.

- Advertisement -

Dhjetë nga 26 lojtarët tashmë kanë marrë pjesë në Kupën e Botës, brazilianët janë gjithashtu ndër favoritët më të mëdhenj për të fituar titullin.

Lista e Tite për Kupën e Botës përfshin: 

Portierë: Allison (Liverpool), Ederson (Manchester City), Waverton (Palmeiras).

Mbrojtës: Thiago Silva (Chelsea), Marquinhos (PSG), Eder Militao (Real Madrid), Alex Sandro (Juventus), Danilo (Juventus), Alex Telles (Sevilla), Bremer (Juventus), Dani Alves (Pumas).

Mesfushorët: Lucas Paqueta (West Ham), Casemiro (Manchester United), Fred (Manchester United), Bruno Guimaraes (Newcastle), Fabinho (Liverpool), Everton Ribeiro (Flamengo).

Sulmues: Neymar (PSG), Vinicius Junior (Real Madrid), Rodrigo (Real Madrid), Rafinha (Barcelona), Antoni (Manchester United), Richarlison (Tottenham), Gabriel Jesus (Arsenal), Pedro (Flamengo), Gabriel Martinelli ( Arsenal).

Javën e ardhshme kombëtarja braziliane do të mblidhet në Torino, ku do të stërvitet për pesë ditë në qendrën stërvitore të Juventusit dhe më pas do të udhëtojë drejt Katarit. Ndeshjen e parë në Botëror ata do ta luajnë kundër Serbisë më 24 nëntor në orën 20:00.
LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×