Trajnerja e palestrës: Nuk e rekomandoj mishin, kafshët rriten me hormone

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Igra Rapollari, trajnere palestre tha në emisionin Good Morning Albanians në Euronews Albania se mishi është një elementi rëndësishëm i një personi që bën palestër, pasi është burim proteinash.

Por në kushtet kur kafshët që përdoren për mish ushqehen me hormone, trajnerja nuk e rekomandon përdorimin e mishit dhe zëvendësimin e tij po peshk.

“Mishi duhet të reduktohet më shumë se gjërat e tjera, duke i zëvendësuar me ushqime të tjera që kanë proteina. Unë mishin e ha 2 herë në javë, dhe peshkun 3 herë në javë. Do shumë stërvitje dhe kardio për të tretur mishin e tepërt. Kur u kam rekomanduar njerëzve që ta ulin sasinë e mishit e kanë pasur më kollaj të bien nga pesha. Do rekomandoja konsumin e peshkut më shumë”, tha trajnerja.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja...

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

TË FUNDIT

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja...

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

Festa e qershive në Drobonik, fermerët: Prodhim i pakët por të kënaqur me çmimet

Qershitë, të parat fruta të pranverës, kanë një festë të posaçme në Drobonik të Beratit. Moti i keq nuk ka ndalur banorët dhe fermerët që...

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×