English

Trump për administratën e Biden: Këta njerëz po e drejtojnë vendin si Gestapo

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-presidenti amerikan Donald Trump e krahasoi administratën e presidentit aktual të SHBA-së, Joe Biden me Gestapon, policinë famëkeqe sekrete të Gjermanisë naziste, raportoi sot NBC News.

- Advertisement -

“Këta njerëz drejtojnë administratën (SHBA) si një Gestapo. Kjo është e vetmja gjë që ata dinë dhe mendojnë se vetëm kështu do të fitojnë”, tha Trump.

Trump ka komentuar edhe procesin penal që po zhvillohet ndaj tij, duke vlerësuar se ekipi i Bidenit beson se vetëm kështu mund të fitojnë dhe ta çojnë Bidenin drejt fitores elektorale.

Më parë, Trump ka deklaruar vazhdimisht se padia kundër tij është “ndërhyrje në zgjedhjet e ardhshme”.

Një gjykatë e Nju Jorkut po dëgjon një çështje kundër Trump mbi 34 akuza për falsifikimin e të dhënave të biznesit në lidhje me ryshfetin e dy grave, njëra prej të cilave është ish-ylli i pornos Stormy Daniels, të cilin ai dyshohet se e kishte paguar për të mbajtur të heshtur për lidhjen e tyre të dyshuar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?