U akuzua disa herë përdhunim/Aktori i njohur francez: Dua t’ju them të vërtetën time

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktori i njohur francez Gerard Depardieu ka qenë nën hetim zyrtar i akuzuar për përdhunim dhe dhunë seksuale që prej 16 dhjetorit të vitit 2020.

72-vjeçari ka folur për herë të parë rreth kësaj çështje duke deklaruar me bindje se kurrë nuk ka abuzuar me një grua.

Një letër e titulluar “Më në fund dua t’ju them të vërtetën” është publikuar në gazetën franceze Le Figaro, aty ky aktori shkruan:

- Advertisement -

“Nuk mund ta lejoj më atë që dëgjoj dhe lexoj për veten në muajt e fundit. Mendova se nuk më interesonte, por vërtet nuk më intereson. Më prek. Ç’është më e keqja, më lodh”.

Ylli francez u padit në vitin 2018 nga aktorja Charlotte Arnault, e cila pretendon se ajo ishte viktima e tij. Veç kësaj, faqja e internetit “Mediapart” publikoi një raport të gjerë për trembëdhjetë femra që akuzuan aktorin për sjellje të papërshtatshme dhe gjatë verës dy të tjera dëshmuan kundër tij në radion “France Inter”.

Depardieu mohon fajësinë në të gjitha rastet, ndërsa për Arno ai ka deklaruar se aktorja ka shkruar vullnetarisht në dhomën e tij.

“Të lëndoja një grua për mua do të ishte njësoj si të grushtoja nënën time në bark. Ajo erdhi në shtëpinë time herën e parë dhe shkoi në dhomën time me dëshirë me një hap të lehtë. Sot thotë se u përdhunua. Mes nesh nuk ka pasur kurrë asnjë shtrëngim, dhunë apo kundërshtim. Ajo donte të këndonte këngët e Barbarës në Cirkun e Dimrit me mua. Unë i thashë jo. Më pas ajo bëri denoncim,” – sqaron Depardieu.

Një nga aktorët më të famshëm dhe produktiv të Francës, Depardieu, ka luajtur në rreth 170 filma gjatë gjithë karrierës së tij. Ai fitoi njohje ndërkombëtare me rolet kryesore në komedinë në gjuhën angleze “Green Card” dhe në “Cyrano de Bergerac”.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shefi i OKB-së paralajmëron për “katastrofë humanitare” në Gazë

Edhe të enjten, Izraeli vijoi sulmet ndaj militantëve të Hamasit në qytetet më të mëdha të Rripit të Gazës, duke shkaktuar vdekjen e 350...

Scholz bën thirrje për solidaritet me hebrenjtë, në nisje të festës së tyre

Kancelari gjerman, Olaf Scholz ka bërë thirrje të enjten për solidaritet me hebrenjtë në Gjermani, teksa  ka ndezur qiriun e parë në nisje të...

8 dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë

Sot shënohet Dita Kombëtare e Rinisë. Më 8 dhjetor 1990, një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të Tiranës, u bënë iniciatorë e protagonistë...

TË FUNDIT

Shefi i OKB-së paralajmëron për “katastrofë humanitare” në Gazë

Edhe të enjten, Izraeli vijoi sulmet ndaj militantëve të Hamasit në qytetet më të mëdha të Rripit të Gazës, duke shkaktuar vdekjen e 350...

Scholz bën thirrje për solidaritet me hebrenjtë, në nisje të festës së tyre

Kancelari gjerman, Olaf Scholz ka bërë thirrje të enjten për solidaritet me hebrenjtë në Gjermani, teksa  ka ndezur qiriun e parë në nisje të...

8 dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë

Sot shënohet Dita Kombëtare e Rinisë. Më 8 dhjetor 1990, një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të Tiranës, u bënë iniciatorë e protagonistë...

“PS kërkon autorsinë e Reformës”- Kikia: Arsyeja pse Rama riktheu Fatmir Xhafajn

Analisti Mentor Kikia është shprehur se rikthimi i Fatmir Xhafajt në vëmendje të publikut nga PS, është bërë me qëllim që kjo forcë politike...

60 ditë dënim për opozitën? Deputetja e PS: S’do i vënë më zjarrin Parlamentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, se vendimi për të përjashtuar me 60 ditë deputetët...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×