English

U dënua me 22 vite për vrasjen e Xhuvanit, Apeli ul dënimin në 7 vite për Paplekajn

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Apelit ka ndryshuar vendimin për Arbër Paplekajn, i akuzuar për vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, pak ditë para zgjedhjeve të vitit 2021.

- Advertisement -

Gjykata e Shkallës së Parë e kishte dënuar Paplekajn me 22 vite burg për ‘vrasje me dashje’, ndërkohë që ‘Apeli’ e ka ulur dënimin në 7 vite burg për ‘vrasje në kushtet e tronditjes psikike’.

Të pafajshëm nga akuzat për ‘shpërdorim detyre’ janë shpallur edhe 2 ish-nën drejtorët e Policisë Elbasan, Albert Nushi dhe Nikollaq Palla.

Po ashtu edhe efektivët e ‘Shqiponjave’, të cilët ishin nën akuzë për ‘shpërdorim detyre’, u shpallën të pafajshëm.

Kujtojmë se Paplekaj ka qenë pjesë e strukturës për mbrojtjen e votës në Partinë Demokratike në vitin 2021.

LEXONI GJITHASHTU:

Shtyhet seanca për Paplekajn, Apeli u kërkon ekspertëve plotësimin e aktekspertizës

Kush qëlloi i pari? Debate në gjyqin për Arbër Paplekajn, akt-ekspertimi i paplotë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?