U dënua për përdhunimin e shqiptares, arratiset futbollisti brazilian Robinho

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-lojtari i Real Madridit dhe Milanit, Robinho mund të jetë arratisur pasi midis qeverisë së Amerikës së Jugut dhe Italisë u vendos që futbollisti të dënohej me 9 vite burg për përdhunim në grup.

Gazeta argjentinase Olé publikoi këtë të premte se kur zyrtarët gjyqësorë shkuan të kërkonin Robinhon për ta informuar për marrëveshjen midis Prokurorisë Publike Federale të Brazilit dhe drejtësisë italiane, ata nuk mundën ta gjenin atë në asnjë nga tre adresat e ofruara më parë nga lojtari në polici.

Sipas mediave, disa dëshmitarë kanë konfirmuar se ai nuk është parë prej disa ditësh në vendet ku ka frekuentuar deri më tani.

- Advertisement -

Në fillim të vitit 2022, Robinho u dënua me burg në Itali për pjesëmarrjen e tij në përdhunimin në grup të një vajze të re shqiptare në Milano në vitin 2013. Ai iu shmang burgimit duke qëndruar në Brazil, i cili nuk ka marrëveshje ekstradimi me Italinë.













LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...





TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...






 








Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×