English

U qëllua me plumb në kokë në lokal, viktima në Kavajë vëllai i Edmond Gosës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Arjan Gosa, vëllai i Edmond Gosës, i cili mbeti i vdekur pak javë më parë si pasojë e një konflikti që pati me  Sali Rexha është vrarë me armë zjarri pasditen e sotme në Kavajë.

- Advertisement -

Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se Gosa është qëlluar me plumb në kokë e për pasojë ka humbur e jetën në vend.

Ngjarja ka ndodhur në një lokal pranë shkollës 9-vjeçare ‘Rilindja’, ku dyshohet se autori ka qëlluar me një plumb në kokë Gosën, ndërsa po pinte kafe me të atin në varandën e një lokali.

Autori pasi ka bërë vrasjen është larguar në këmbë nga vendi i ngjarjes, ndërsa policia po punon për kapjen e tij.

Pista kryesore është ajo e hakmarrjes për ngjarjen e ndodhur në mars ku mbeti i vrasë vëllai i viktimës dhe Altin Rexha.

Armand Edmond Gosa humbi jetën në 29 Mars 2023 në Kavajë pasi u konfliktua me Altin Rexhën, ku edhe ky i fundit mbeti i vrarë. Gosa e goditi me thikë, ndërsa Rexha e qëlloi me armë. Si pasojë e plagëve që i shkaktuan njëri-tjetrit, të dy humbën jetën.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?