“U shtriva mbi shokët e vdekur”, dëshmia e vajzës që i shpëtoi masakrës në Beograd

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një masakër ka ndodhur sot në Beograd. Një 14-vjeçar hapi sulm me zjarr ndaj mësueses së historisë e më pas ndaj nxënësve. Nga ky sulm humbën jetën 9 persona, ndërkohë të tjerë kanë mbetur të plagosur.

“U shtriva mbi shokët e vrarë të klasë që të mendonte se kisha vdekur”, ka thënë  dëshmitarja.

Një nxënëse në klasën ku ka ndodhur sulmi ka thënë për mediat serbe se ai është futur brenda dhe në fillim ka sulmuar mësuesen e historisë, më pas ai është futur brenda dhe në fillim ka sulmuar mësuesen e historisë, më pas u kthye nga shokët dhe ka filluar të gjuajë pa pushim.

- Advertisement -

“Ai filloi të qëllonte, qëlloi të parën mësuesen e historisë dhe më pas ka vazhduar pa pushim të qëllojë, ai vrau dy miqtë e mi. Unë u shtriva sipër tyre që të mendonte se edhe unë isha e vdekur. ai doli nga klasa të shtënat vazhdonin të dëgjoheshin sepse ai godiste edhe në korridore. kur u ngrita pash se shokët e mi kishin vdekur”,-tha vajza e cila ishte në klasën ku 14-vjeçari nisi sulmin me armë.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Barometri: Socialistët shohin më pak korrupsion se të tjerët në vendin tonë!

Në mes të të gjithë të pyeturve nga Barometri në Euronews Albania, për perceptimin e lartë të korrupsionin në vend, ata që dallojnë në...

Të rinjtë perceptojnë më pak korrupsion në vend!

Në analizën e të dhënave të fundit mbi perceptimin e korrupsionit në vendin tonë, rezulton se të rinjtë janë grupmosha që perceptojnë më pak...

Korrupsioni në Shqipëri në nivele maksimale, ja çfarë thonë qytetarët

Barometri në Euronews Albania pasi mati besimin e qytetarëve për SPAK dhe institucioneve të reja të drejtësisë, të cilat rezultuan në nivelet më maksimale,...

TË FUNDIT

Barometri: Socialistët shohin më pak korrupsion se të tjerët në vendin tonë!

Në mes të të gjithë të pyeturve nga Barometri në Euronews Albania, për perceptimin e lartë të korrupsionin në vend, ata që dallojnë në...

Të rinjtë perceptojnë më pak korrupsion në vend!

Në analizën e të dhënave të fundit mbi perceptimin e korrupsionit në vendin tonë, rezulton se të rinjtë janë grupmosha që perceptojnë më pak...

Korrupsioni në Shqipëri në nivele maksimale, ja çfarë thonë qytetarët

Barometri në Euronews Albania pasi mati besimin e qytetarëve për SPAK dhe institucioneve të reja të drejtësisë, të cilat rezultuan në nivelet më maksimale,...

Arrestimi i Gëzim Çelës në Kosovë, reagon ministri Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas arrestimit në Kosovë të Gëzim Çëlës, i cili njihej edhe si “baroni” i Fushë Kuqes. Përmes një...

Kush është baroni i drogës, dalin fotot si ka ndryshuar Gëzim Çela

Gëzim Çela, i cili njihet si baroni i Fushë-Kuqes, është arrestuar në Kosovë. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të policisë së shtetit. Çela akuzohet për...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×