English

U zgjodh Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s, Vjosa Osmani uron Mark Rutte

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar ish-kryeministrin e Holandës, Mark Rutte, për zgjedhjen në pozicionin e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s.

- Advertisement -

Përmes një postimi në rrjetin social ‘X’, Osmani ka shkruar se përvoja dhe njohuritë e tij do të jenë të paçmueshme për Aleancën.

Ajo tha se pret që të nisë bashkëpunimin me të për të avancuar anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe të punojnë drejt paqes dhe sigurisë në kontinent dhe më gjerë.

Postimi i Osmanit:

Urime mikut tonë të dashur Mark Rutte që u zgjodh si Sekretar i përgjithshëm i ri i @NATO. Përvoja, lidershipi dhe njohuritë e tij do të jenë të paçmueshme për Aleancën! Gjatë viteve, ne kemi punuar së bashku për shumë çështje të rëndësishme dhe nuk kam dyshim se bashkëpunimi ynë i fortë do të vazhdojë derisa ai të marrë këtë përgjegjësi të re. Mezi pres të punojmë së bashku për të avancuar anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe të punojmë drejt paqes dhe sigurisë së qëndrueshme në të gjithë kontinentin tonë dhe më gjerë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?