Veliaj përballë premtimit të 2015-tës për ndërtimet: Ja çfarë thotë pas 8 viteve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi në “Now me Erla Mëhillin” se rritja e numrit të ndërtimeve lidhet me qytetin që është në zhvillim.

Ai u shpreh se “shtylla kurrizore” e Tiranës është rritur, ndërsa pranoi se ka vend për përmirësim sa i takon parkingjeve.

“Ne nuk mund të jemi një vend që kërkon të jemi mikpritësit e Kryeqytetit Europian të Rinisë, të Qytetit Europian të Sporteve, të Samitit të Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor dhe t’iu themi njerëzve vazhdoni shkoni dhe flini në Vorë ose në Durrës ashtu siç ka ndodhur kur kemi bërë samite më përpara dhe nuk i kemi pasur këto mundësi,” – u shpreh Veliaj.

- Advertisement -

Kryebashkiaku tregoi përmes një aplikacioni se Tirana reflektohet e gjitha me të gjelbër, duke nënkuptuar kështu se ndotja e ajrit është reduktuar pavarësisht ndërtimeve në rritje.

Ai përmendi Unazën e Vogël, 5 parkingje të reja që nuk kanë ekzistuar më parë apo Bulevardin e Ri, si projekte për të cilat është shumë krenar.

“Në këtë sens të pasurit probleme me trafikun apo me lëvizshmërinë në Tiranë, ky është një problem që tipikisht e kanë qytetet që po zhvillohen dhe po rriten,” – deklaroi kryebashkiaku.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

TË FUNDIT

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

“I korruptuari perceptohet si i zoti”, Qiraxhi: Ndikon klima e pandëshkueshmërisë

Aktivisti Mirgen Qiraxhi është shprehur se në Shqipëri i korruptuari perceptohet si një njeri i aftë dhe i zoti dhe i pakorruptuari perceptohet si...

SPAK lëshon 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka lëshuar 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×