Veliaj: Të djathtët kanë vetëm 2 mandate në Këshillin Bashkiak, të tjerët i ka Meta

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj komentoi në një lidhje të drejtpërdrejtë me Euroneës Albania, rezultatin e Partisë Socialiste në kryqytet.

Veliaj u ndal te votat për ndarjen e këshillit Bashkiak, ku sipas tij PS ka shënuar një rekord të ri me 34 mandate.

Veliaj tha se i vetmi i gëzuar Brenda opozitës, në humbjen e koalicionit “Bashkë Fitojmë” në Tiranë, është Ilir Meta i cili ka siguruar 13 mandate në Këshillin Bashkiak.

- Advertisement -

Sipas Veliaj nga 15 mandate që ka opozita në Këshill, vetëm dy janë përfaqësues të së djathtës.

“Teksa ne po flasim po mbyllem kutitë e fundit të numërimit për Këshillin Bashkiak. Sigurisht që njerëzit tanë janë atje në mënyrë që të numërojnë çdo votë të fundit. Po ta shikosh interes për numërimin kanë vetëm përfaqësuesit e Partisë së Lirisë. Deri në këtë fazë në Këshillin Bashkiak kemi kapur një rekord 34 mandate, pra jemi rritur dhe pak.

Sot në Këshillin Bashkiak Partia Demokratike është reduktuar në 15 mandate.  Nga këto 15 mandate vetëm dy janë realisht të djathtë pjesa tjetër janë të Ilir Metës. Mirë plaga e humbjes së kryetarit, tani dhe kripa mbi plagë është që Partia Demokratike do të ketë vetëm 2 mandate në Këshillin Bashkiak.

Mustafa Nano tha me të drejtë që do ju duket lulja mospjesëmarrja”, tha Veliaj.

 

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

TË FUNDIT

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×