Veliaj për Euronews: Mbresëlënëse që demokratët nuk votuan Berishën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, ka folur për Euronews Albania, pasi fitoi sërish zgjedhjet vendore në Tiranë.

I pyetur se përse Tirana nuk votoi kundërshtarin e tij Belind Këlliçin, i cili premtoi dhe transportin publik falas, Veliaj u shpreh se qytetarët nuk peshkohen me populizëm.

Më tej referuar Sali Berishës dhe Ilir Metës, Veliaj nënvizoi se të dy janë jashtë realiteti.

- Advertisement -

Sipas tij mbresëlënëse  në zgjedhje ishte që demokratët bojkotuan të votonin për Berishën.

“Besoj se qytetarët e Tiranës janë më të empancipuar, më të zhvilluar dhe ndoshta qytetarët që janë zhvilluar ekspozuar më shumë ndaj risive  dhe informacionit. Ne mund të propozojmë dhe një qytet pa taksa pa rregulla, por qytetarët nuk duan këtë, qytetarët duan një kryetar bashkie që nuk e nxjerr gishtin por i jep dorën. Qytetarët e Tiranës nuk peshkohen nga populizmi. Autobusi mund të bëhet falas vetëm për studentët.  Historia ka treguar se transporti falas është bërë vetëm në Luksenburg.

Meta e Berisha janë dy njerëz që jetojnë në Gjirin e Lalzit, janë në vilat e tyre, hipin në makinat e tyre vijnë në Tiranë dhe mbjellin helm. Zgjedhjet janë për njerëzit që jetojnë me realitetin. Urrejtja e tyre për qytetin, mënyra  se si sulmuan vetë selinë e tyre  dështoi. PS I mori numrat e vet. Ajo që ndodhi dhe ishte mbresëlënëse ishte se demokratët nuk pranuan të dilni në një votime për shkak se Berisha ka një hall me SHBA”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

TË FUNDIT

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×