Berisha: Vetëm një revolucion e rrëzon pushtetin monist të Edi Ramës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në një vend ku është vendosur monizmi i plotë dhe të gjitha pushtetet  janë në duar të një partie, vetëm një lëvizje  e fuqishme, një revolucion do mund ta përmbysë këtë sistem monist dhe një herë si në ‘90.

Kështu u shpreh kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një intervistë për Euronews Albania, ku theksoi se PD është e vendosur të ndjekë indinjatën e madhe popullore kundër qeverisë së Edi Ramës.

“Sot kemi të bëjmë me një qeveri që në mënyrë absolute nuk përfill asnjë interes të qytetarëve shqiptarë. Kjo qeveri është e shkëputur nga realiteti dhe servir 2 gjëra; gënjeshtra me propagandë nga mëngjesi në darkë. Të gjitha informacionet që më vijnë sepse PD tani po mobilizon shoqërinë dhe potencialet e veta dhe të gjitha konstatoj se po shoqëria po zien. Mezi po pret protestën. Është në situatë pakënaqësie e jashtëzakonshme dhe po shpërthen në protestën e 7 korrikut si sipari i një cikli të pafund protestash”, tha Berisha.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rama takohet me Zelenskyn në Moldavi, zbardhen detaje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, gjatë vizitës në Samitin e Komunitetit Politik Evropian, që po mbahet në Moldavi. Lajmi është bërë...

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë dhunën ndaj KFOR-it

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka qenë e pranishme në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në Oslo. Ajo deklaroi...

Helikopterët e NATO-s monitorojnë situatën në Zveçan

Helikopterët e NATO-s janë parë të fluturojnë në qiellin e Zeçanit të enjten, atje ku dy ditë më parë protestuesit serbë dhunuan ushtarë të...

TË FUNDIT

Rama takohet me Zelenskyn në Moldavi, zbardhen detaje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, gjatë vizitës në Samitin e Komunitetit Politik Evropian, që po mbahet në Moldavi. Lajmi është bërë...

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë dhunën ndaj KFOR-it

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka qenë e pranishme në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në Oslo. Ajo deklaroi...

Helikopterët e NATO-s monitorojnë situatën në Zveçan

Helikopterët e NATO-s janë parë të fluturojnë në qiellin e Zeçanit të enjten, atje ku dy ditë më parë protestuesit serbë dhunuan ushtarë të...

Roma zhgënjen në Europa League, spanjollët “Zot” të kompeticionit evropian

Sevilla ka konfirmuar dhe një herë tjetër se është “Zot” në kompeticionin e Europa League. Spanjollët regjistruan një tjetër trofe, ndërsa në finalen e...

Kurti nuk tërhiqet: Kosova nuk do të lejojë struktura paralele në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi këtë të enjte se kryetarët e komunave të zgjedhur në veri të Kosovës do të vijojnë të ushtrojnë...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×