English

VIDEO| Dëgjohen shqiptarë duke u larguar nga sulmet në Izrael

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Disa shqiptarë janë dëgjuar ndërsa largohen nga sulmet në Izrael.

- Advertisement -

“Hyni më shpejt, hyni më shpejt”, dëgjohet zëri i një djali në një video të siguruar nga RTV Dukagjini.

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se vendi i tij është “në luftë” dhe “do të fitojë”.

“Armiku ynë do të paguajë një çmim të cilin nuk e ka njohur kurrë,” tha ai në një deklaratë për media.

Ushtria thotë se aktualisht është e angazhuar në luftimet me Hamasin në 22 lokacione në të gjithë Izraelin jugor.

Udhëheqësi i byrosë politike të Hamasit, Ismail Haniyeh, pretendon se grupi është “në prag të një fitoreje të madhe dhe pushtimit të qartë në frontin e Gazës”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×