VIDEO| Sherr në studion e Euronews me zv.ministrin, Endri Shabani braktis emisionin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas disa rastesh kur kryetari i Nismës Thurje, Endri Shabani u përplas me Besard Kadian, zv. ministrin e Ekonomisë, ai vendosi të lërë studion e “Now me Erla Mëhillin”.

Shabani u shpreh se nuk kishte mundur të thoshte asnjë fjali deri në fund gjatë debatit për portin e Durrësit.

Pasi tentoi disa herë të ngrinte tezën e tij dhe Kadia e mori situatën me sportivitet, Shabani hoqi mikrofonin dhe u largua nga studio, pavarësisht insistimit të moderatores për të qëndruar.

- Advertisement -

“Kam shumë respekt për ty, por natën e mirë,” – u shpreh Shabani.

“Endri ike? Si i bëhet tani? Heshtje në emision,” – tha duke qeshur Kadia.

Më herët, kreu i Nismës Thurje i kërkoi zv. ministrit t’i jepte llogari për aferën e portit të Durrësit me argumentin se 40% e të ardhurave të tij shkojnë për rrogën e Kadias.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Si ka shkuar procesi për primaret e PD? Ivi Kaso: Pritet të votojnë 60 mijë persona

Sekretari i PD-së për çështjet zgjedhore Ivi Kaso është shprehur se pritet që deri në fund të procesit të votimit të votojnë 60 mijë...

Primaret, Ledina Alolli shpallet fituese në qarkun e Korçës

Dekania e fakultetit ekonomik, Ledina Alolli ka fituar primaret në degën e Partisë Demokratike të Bashkisë së Korçë. Alolli ka fituar 619 vota ndërkohë që...

Primaret, Luçiano Boçi shpallet fitues në Elbasan

Ka përfunduar numërimi i votave për primaret në Elbasan. Burime bëjnë me dije se gjithsej kanë votuar 2183 persona, nga të cilët 2168 kanë votuar...

TË FUNDIT

Si ka shkuar procesi për primaret e PD? Ivi Kaso: Pritet të votojnë 60 mijë persona

Sekretari i PD-së për çështjet zgjedhore Ivi Kaso është shprehur se pritet që deri në fund të procesit të votimit të votojnë 60 mijë...

Primaret, Ledina Alolli shpallet fituese në qarkun e Korçës

Dekania e fakultetit ekonomik, Ledina Alolli ka fituar primaret në degën e Partisë Demokratike të Bashkisë së Korçë. Alolli ka fituar 619 vota ndërkohë që...

Primaret, Luçiano Boçi shpallet fitues në Elbasan

Ka përfunduar numërimi i votave për primaret në Elbasan. Burime bëjnë me dije se gjithsej kanë votuar 2183 persona, nga të cilët 2168 kanë votuar...

Ben Andoni: Berisha po e përdor protestën për marketing

Analisti Ben Andoni është shprehur se kreu i PD-së Sali Berisha po e përdor protestën e 6 dhjetorit si marketing. Në një intervistë për Euronews...

‘Vuçiç bojkoton samitin’, si e komenton ish-ministrja Etilda Gjonaj

Ish-ministrja Etilda Gjonaj, ka komentuar refuzimin e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Samitin BE-Ballkan Perëndimor më 6 dhjetor. Në një intervistë për Euronews Albania, ajo...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×