English

VIDEO/ U vra nga partneri i saj, përcillet në banesën e fundit 41-vjeçarja shqiptare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e sotme në Greqi është përcjellë në banesën e fundit 41-vjeçarja shqiptare që u vra nga partneri i saj grek.

- Advertisement -

Sipas mediave të huaja, Xhorxhia ishte 7-javëshe shtatzënë në momentin që ndërroi jetë. Ajo u vra nga partneri i saj 39-vjeçar dhe një miku i tij 34-vjeçar.

Xhorxhia 41-vjeçare ka lënë pas vajzën e saj 13-vjeçare, e cila padyshim po përpiqet të kuptojë se çfarë ndodhi dhe pse humbi nënën e saj.

Në ceremoninë mortore në Kisha e Shenjtë e Agios Joannis Prodromos në Kalamaria, morën pjesë prindërit e saj, të afërmit dhe miqtë e saj.

39-vjeçari i cili u dërgua dje në prokurori dhe hetuesi dhe iu dha afati për të kërkuar falje mëngjesin e së shtunës, edhe tani mohon të ketë vrarë partneren e tij dhe pretendon se natën fatale, në natën e ndërrimit të viteve, kishte marrë një pilulë gjumi dhe se nuk kuptonte asgjë duke ia hedhur gjithë përgjegjësinë shokut të tij 34-vjeçar.

“Ai deklaron se nuk ka asnjë përfshirje në këtë ngjarje dhe nuk ka qenë në dijeni të faktit të vdekjes së partneres së tij. Pozicioni fillestar i tij ishte se ai ishte në shtëpi dhe se flinte nën ndikimin e një pilule gjumi”, tha avokati i tij mbrojtës, Othonas Papadopoulos.

Nga ana e tij, miku 34-vjeçar i partnerit 39-vjeçar të Xhorxhias, nëpërmjet avokatit të tij Giorgos Parigoris, pretendon se ishte bindur nga shoku i tij se do të bënin një grabitje dhe se askush nuk do të lëndohej.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?