“Vila në emrin e shoqes së së ish-gruas”, gazetarja: Ka dyshime se janë të Ahmetaj

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja Glidona Daci tha se vilat e sekuestruara njëra në emrin e shoqes së ish gruas dhe tjetra në emrin e bashkëjetueses, mund të jenë të dyja të ish zëvendës kryeministrit Ahmetaj.

Gazetarja ka thënë gjithashtu se tashmë do të hjapet një debat sa i takon çështjes së imunitetit të Ahmetaj, pasi sipas avokatëve të tij, SPAK ka shkelur  kushtetutën pasi edhe për një natë, nëse fle një deputet në një banesë, ajo shtëpi ka imunitet

“Prokuroria e Posaçme i ka vendosur nën sekuestro sepse sipas informacioneve që ne kemi si në rrugë zyrtare si në rrugë jo zyrtare ka dyshime të forta që ato të jenë të Arben Ahmetaj. Për t’u ndalur pak tre vila që ndodhet në jug është në emër të shoqes së  ish-gruas, çka sjell dyshime se  Ahmetaj e ka vendosurnë atë emër në mënyrë që të mos gjendej, të mos sekuestrohej dhe të mos  e lidhin  atë drejtpërdrejtë me atë pronë.

- Advertisement -

Prona tjetër është në  emrin e bashkëjetueses së tij. Patjetër që  SPAK ka prova dhe fakte, por nga ana tjetër edhe mbrojtja ka provat saj. Debati më i madh që do bëhet tashmë në Gjykatën e Posaçme të Apelit lidhet me çështjen e imunitetit.

Sepse pretendohet për shkelje të kushtetutës nga ana e avokatëve mbrojtës, sepse duhet të jepet leja e Kuvendit për t’u kontrolluar banesa, sepse edhe për një natë nëse fle një deputet në një banesë ajo shtëpi ka imunitet. Duke qenë se Arben Ahmetaj ka bashkëjetuesen e tij me të cilën jeton prej vitesh, ka dhe një fëmijë të mitur, automatikisht sipas avokatëve e duhej marrë leja  në  Kuvend para se  të bëhej kontrolli”,-tha gazetarja Glidona Daci.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

BE paralajmëron për rënie të solidaritetit për refugjatët ukrainas

Pavarësisht pritjes së ngrohtë që u është dhënë miliona refugjatëve nga Ukraina në Bashkimin Evropian që nga nisja e pushtimit rus, zyrtarët e BE-së...

Vishaj: U derdhën thasë me lekë, punëtorët e administratës po japin dorëheqje se…

Avokati Saimir Vishaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nëse në rastin e bashkisë Durrës kemi një vepër penale të kryer në...

Andi Bushati: Loja e fjalëve që bëri Edi Rama sot për të mos thënë asgjë për Dakon

Analisti Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se në fjalimin e tij ku kryeministri Rama u duk se komentoi arrestimin e Dakos...

TË FUNDIT

BE paralajmëron për rënie të solidaritetit për refugjatët ukrainas

Pavarësisht pritjes së ngrohtë që u është dhënë miliona refugjatëve nga Ukraina në Bashkimin Evropian që nga nisja e pushtimit rus, zyrtarët e BE-së...

Vishaj: U derdhën thasë me lekë, punëtorët e administratës po japin dorëheqje se…

Avokati Saimir Vishaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nëse në rastin e bashkisë Durrës kemi një vepër penale të kryer në...

Andi Bushati: Loja e fjalëve që bëri Edi Rama sot për të mos thënë asgjë për Dakon

Analisti Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se në fjalimin e tij ku kryeministri Rama u duk se komentoi arrestimin e Dakos...

Aksident tragjik në Greqi, humb jetën 17-vjeçari shqiptar

Një 17-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në një aksident të ndodhur në Greqi mesditën e së martës. Mediat helene raportojnë se 17-vjeçari Enea Topi...

Gazetari Ferhati: SPAK ka dosje të hapura dhe për opozitën, u pyet djali i Berishës

Gazetari Eni Ferhati kundërshtoi kolegun e tij Dritan Hila në “Now me Erla Mëhillin” kur ky i fundit tha se SPAK nuk po godet...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×