English

Vlerësimi i punës së SPAK/ Baçi: Pse nuk e heton shembjen e Teatrit Kombëtar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Agim Baçi ishte  këtë të premte në “Barometri” në Euronews Albania për të folur rreth besueshmërisë së SPAK.

- Advertisement -

Sipas sondazhit të bërë nga “Barometri” SPKA del në krye të institucioneve shqiptare për sa i takon besueshmërisë, por Baçi ngriti pyetjen, pse ky institucion ende nuk ka filluar një hetim për shembjen e Teatrit Kombëtar, apo çështje të tjera me rëndësi.

“Mua më intereson si shqyrtohen çështjet. Është e vërtetë që Dumani i ka dhënë një fytyrë tjetër SPAK-ut por unë kam pikëpyetjet e mia. Si është e mundur që ka 5 vjet që është prishur Teatri Kombëtar dhe ende nuk ka një përgjigje nga SPAK-u nëse kishte apo hetim, ishte apo jo çështje.

Çfarë e pengon SPAK-un? Ne e kemi parë të gjithë se si është shembur Teatri Kombëtar, ka qenë një godinë, pasuri publike e shqiptarëve as e PD-së as e PS-së. Si është e mundur që nuk ka asnjë përgjigje edhe sikur të thotë nuk ka çështje, por e ka lënë pezull”,-tha Agim Baçi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×