Vrasja e 35-vjeçares, gazetari: Kishte 3 patrulla policie aty ku autori kreu krimin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Vullnet Krasniqi ka treguar detaje të reja lidhur me vrasjen e 35- vjeçares Hamide Magashi nga ish-bashkëshorti Sokol Halili para QKUK, në Prishtinë.

Në një intervistë për “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ai tha se në vendin që ka ndodhur krimi kanë qenë dy ose tre patrulla policie.

“Në çdo hyrje të secilit spital në Prishtinë ka vende që qëndron policia, pra në pjesën kur ka ndodhur krimi kanë qenë dy ose tre patrulla policore. Si është e mundur që një person i  armatosur hyn në klinikën e gjinekologjisë, e tejkalon çdo patrullë, e tejkalon sigurimin? Ministria paguan qindra mijëra euro për sigurimin. Ai ka qenë një person i zakonshëm që jetonte në Gjermani”- tha ai.

- Advertisement -

Më tej, ai theksoi se dyshohet që Halili, pasi ka kryer vrasjen, është larguar drejt Gjermanisë.

“Dyshimet janë që Halili sapo ka bërë krimin, ka ikur në Gjermani. Ai ka hyrë e ka vrarë dhe ka ikur pa asnjë pengesë. Ai e ka vrarë para hyrjes së klinikës. Ajo që dihet është se nëna e autorit e ka vizituar para dy ditësh viktimën dhe i kanë kërkuar që të kthehet në shtëpi me arsyetimin e përgjithshëm për shkak të fëmijëve. Ndërkohë viktima ka thënë se nuk do të kthehet më në atë shtëpi”- shtoi gazetari.

Sipas tij, dëshmitarët kanë deklaruar se 31-vjeçari e ka planifikuar këtë në mënyrë perfekte. Ai ka pritur deri sa ka dalë gruaja dhe e ka vrarë. Pasi e ka kryer vrasjen, ka ikur shumë i qetë.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ambasadori gjerman: Të ndalohen deklaratat nxitëse nga Beogradi, të vijojë dialogu

Ambasadori gjerman, Jorn Rohde i bëri thirrje Beogradit të ndalojë deklaratat nxitëse pas sulmit të 24 shtatorit në veri të Kosovës. Ai ishte i pranishëm...

I ngarkuar me punë i SHBA takon Altin Dumanin: SPAK po bën përparim mbresëlënës

I Ngarkuari me Punë i SHBA në Tiranë, David Wisner zhvilloi një takim me kryeprokurorin e Posaçëm të SPAK-ut Altin Dumani, prokurorët e SPAK-ut...

Panairi i parë agroturistik në Përrenjas, fermerët dhe zejtarët: Mungon tregu

Përrenjasi, një qytet i vogël në juglindje të vendit, ka organizuar për herë të parë Panairin Agroturistik. Të shumtë ishin banorët e zonës të...

TË FUNDIT

Ambasadori gjerman: Të ndalohen deklaratat nxitëse nga Beogradi, të vijojë dialogu

Ambasadori gjerman, Jorn Rohde i bëri thirrje Beogradit të ndalojë deklaratat nxitëse pas sulmit të 24 shtatorit në veri të Kosovës. Ai ishte i pranishëm...

I ngarkuar me punë i SHBA takon Altin Dumanin: SPAK po bën përparim mbresëlënës

I Ngarkuari me Punë i SHBA në Tiranë, David Wisner zhvilloi një takim me kryeprokurorin e Posaçëm të SPAK-ut Altin Dumani, prokurorët e SPAK-ut...

Panairi i parë agroturistik në Përrenjas, fermerët dhe zejtarët: Mungon tregu

Përrenjasi, një qytet i vogël në juglindje të vendit, ka organizuar për herë të parë Panairin Agroturistik. Të shumtë ishin banorët e zonës të...

Ekspozita “Retrospektivë”: 1 vit nga humbja e Sali Shijakut

1 vit pas humbjes së “Artistit të Merituar”, “Piktorit të Popullit” dhe “Nderit të Kombit”, Sali Shijaku, hapet ekspozita “Retrospektivë” me pikturat e tij...

Presidenca e Rrjetit Mesdhetar të Enteve Rregullatore i kalon Shqipërisë

Shqipëria mori sot presidencën e radhës të Rrjetit Mesdhetar të Enteve Rregullatore, teksa në Tiranë më datat 28 dhe 29 shtator zhvillohet Asambleja Plenare...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×