Vrasja në Shëngjin, gazetari: Më shumë gjasa të jetë atentat politik se gjakmarrje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lavdrim Lita tha se vrasja e Ardian Nikulaj, ka shumë gjasa të jetë një atentat politik dhe se policia dhe segmente  të tjera politike, po mundohen ta fokusojnë çështjen te pista e gjakmarrjes.

I ftuar në Euronews Albania, gazetari Lita shpjegoi se Nikulaj kishte shumë rëndësi politike në Shëngjin, ndaj nuk duhet të përjashtohet pista e atentatit politik.

“Po shikoj një përpjekje të policisë së shtetit dhe të disa segmenteve politikë që po tentojnë ta katalizojnë këtë çështje në çështjen e hakmarrjes duke përjashtuar çështjen e pistës politike, për të cilën unë jam shprehur një herë dhe mendoj se ka më shumë gjasa të jetë një atentat politik, se sa një tentativë e suksesshme hakmarrje apo gjakmarrje.

- Advertisement -

Kjo sepse personi në fjalë lëvizte i lirshëm në zonën e Shëngjinit dhe nuk janë të vërteta informacionet për makina të blindura, ai kishte një jetë sociale shumë të gjallë në atë zonë.

Kushdo që donte t’i bënte atentat, mund ta bënte në çdo kohë. Pista politike po përjashtohet sepse harrohet që zoti Ardian Marku, kishte një valencë politike në Shëngjin, përmes bizneseve të tij dhe me tenderin e pastrimit, kishte të punësuar qindra familje, që mund të përktheheshin deri në 5000 vota në zonën e Lezhës. Ne e dimë që kishte ndërruar dhe partnerin politik dhe favorizonte kandidatin e opozitës së bashkuar Pashk Gjonin”,-tha për Euronews Albania gazetari Lavdrim Lita.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

TË FUNDIT

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

Sulmi terrorist në Turqi, ja kush e mori përgjegjësinë

Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) ka pranuar se ka kryer sulmin terrorist të ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Ankara të Turqisë. Kjo...

Sulmi në Veri, Sveçla: Ka më shumë terroristë serbë të vrarë se shifra zyrtare

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla deklaroi për mediat se mund të ketë më shumë terroristë serbë të vrarë në veri. “Aksioni...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×