Vuçiç shfaqet ‘kudo’ gjatë fushatës zgjedhore

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Serbisë Vuçiç po zhvillon një fushatë ndryshe për zgjedhjet parlamentare e presidenciale në Serbi.

Ai, përveçse përshëndeti me dorë një turmë të padukshme të njerëzve nga një tren, shfaqet edhe nëpër shtëpitë e qytetarëve.

Në njërin prej spoteve zgjedhore, ai del nga frigoriferi në shtëpinë e një çifti të ri dhe rendit arritjet gjatë kohës së tij në detyrë.

- Advertisement -

“Nëse qëndrojmë së bashku në arritjen e qëllimeve përpara nesh, ëndrrat janë i vetmi limit”, ka thënë ai gjatë deklaratave në kuadër të fushatës.

Në një spot tjetër, Vuçiç ndërhyn në një ndeshje futbolli për të dërguar mesazh për sukseset e Serbisë në periudhën e qeverisjes së tij.

Vuçiç shfaqet duke luajtur shah në autobus me qytetarët, si edhe duke punuar në Call Center.

Madje, riktheu edhe spotet e tij që nga viti 2004, për të treguar se i ka dedikuar jetën Serbisë.

Vuçiç dhe partia e tij e krahut të djathtë Partia Përparimtare Serbe (SNS) kryesojnë në sondazhet për zgjedhjet në Serbi që do të mbahen më 3 prill.

Vuçiç erdhi në pushtet në vitin 2014 dhe synon një mandat tjetër.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×