English

Zbardhet ngjarja e shpërthimit me tritol në Sarandë, arrestohet autori i dyshuar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sotir Çabiri, 36 vjeç djali i shtetasit Spiro Çabiri, bashkëpronar i këtij hoteli është arrestuar ditën  e sotme pasi dyshohet se ka vendosur eksploziv në hotelin e babait të tij.

- Advertisement -

Çabiri rezulton bashkëpronar i hotelit së bashku me shtetasin grek Dhimitër Evangjeliu,

Policia bën me dije se për rreth 12 orë, u bë e mundur zbardhja e ngjarjes, identifikimi dhe ndalimi i Çabirit.

36-vjeçari, mëngjesin e djeshëm, në lagjen nr. 1, Sarandë, dyshohet se ka vendosur një sasi lënde eksplozive, në hotelin që babai i tij, kishte në bashkëpronësi me shtetasin Dhimitër Evangjeliu, për shkak të një procesi gjyqësor që kishin 63-vjeçari dhe Dhimitër Evangjeliu proces i nisur që në vitin 2002, dhe në përfundim të të cilit, pjesa më e madhe e këtij hoteli do të kalonte në pronësi të shtetasit Dhimitër Evangjeliu.

Si pasojë e shpërthimit me eksploziv, u shkatërrua plotësisht hoteli i ndërtuar në vitin 1996 dhe gjithashtu u shkaktuan dëmtime të fasadave të objekteve të tjera në afërsi të hotelit. Nga shpërthimi nuk pati asnjë shtetas të dëmtuar.

Ndërkohë policia ka sekuestruar veshje që dyshohet se janë përdorur nga autori, gjatë vendosjes së lëndës eksplozive, 3 celularë dhe sende të tjera që u gjetën në vendngjarje.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×