English

Zgjedhjet, deputetët e PD: Mbështetje vetëm për logon, jo për kandidatët e primareve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Me shumë pak bashki ku do të garohet në 14 maj, Partia Demokratike e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj ka nisur sot organizimin për zgjedhjet lokale.

- Advertisement -

Në funksion të këtyre përgatitjeve, Alibeaj mblodhi sot grupin parlamentar dhe gjithashtu ka thirrur mbledhjen e kryesisë dhe të strukturave të tjera organizative të partisë.

Pas mbledhjes së parë, dy deputetët, Flutura Açka dhe Arbi Agalliu u shprehën se në fushatë do të angazhohen vetëm për të mbledhur vota për logon e partisë demokratike.

Si Açka edhe Agallaiu në bashkitë ku garojnë nuk kanë kandidatë të PD, por sërish theksuan se kjo nuk do të thotë se do të bëjnë fushatë për kandidatët e dalë nga primaret.

Pas tërheqjeve të ditëve të fundit, deri më tani janë 15 kandidatë për kryetarë bashkish që do garojnë nën siglën e Partisë Demokratike.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×